TÜ õppeprorektor Mart Noorma aktusel.
FOTO: Andres Tennus

Sel õppeaastal alustas õpinguid ligi 4000 uut tudengit

Uudis

Tartu ülikool alustas 29. augustil 97. eestikeelse ülikooli õppeaasta avaaktust. Sel õppeaastal alustas Tartu ülikoolis kõikide õppeastmete peale kokku õpinguid ligi 4000 uut tudengit, iga kümnes neist on rahvusvaheline tudeng.

Rektor Volli Kalm õnnitles oma kõnes kõiki targa valiku puhul. «Üks näide, mis seda kinnitab, tuleb sellest, millise valiku ees meie targad inimesed kolme tunni pärast on. Ja mõned päevad ja nädalad veel tulevikus. Kui te vaatate, kelle hulgast neil valida on, siis enamus neist on meie vilistlased. Ja kui te vaatate, kes valivad, siis suur osa on ka meie vilistlased.» 

Uutele üliõpilastele soovis rektor jätkuvat avastamishuvi. «Et te ei kaotaks seda uudsuse ja uue leidmise võlu ja alguse rõõmu, ei kaotaks seda ka siis, kui te olete juba tuttavad oma kaaslaste ja õppejõudude ja oma erialaga, vaid et te ka siis leiaksite endale kogu aeg uusi intellektuaalseid väljakutseid, mis ei luba teil lihtsalt vaikselt tiksuma jääda. Olgu need siis mis suunaga tahes, õppetöös või enesetäienduses. Kasutage kõike, mida ülikoolil teile pakkuda on,» ütles Kalm.

Rektor professor Volli Kalmu kõrval esinesid avaaktusel tervitusega haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi ning Tartu linnapea Urmas Klaas.

Üliõpilaste nimel tervitas uusi tudengeid TÜ üliõpilaskonna esimees Reelika Alunurm ning esmakursuslaste nimel ajaloo eriala 1. aasta üliõpilane Hanna Mai Raadik. TÜ üliõpilaskonna esimees rõhutas oma kõnes, et see, kuidas me suhtume ümbritsevasse, vormib igapäevaselt meie reaalsust. Negatiivsed heuristikud ja käitumismallid loovad meile ja meie lähedastele keskkonna, kus tunneme end pidevalt ohustatuna või vaenust sissepiiratuna.

«Me kõik saame teha midagi selleks, et arvestada üksteise eripäradega ja jätta need samal ajal tagaplaanile – et oleks võimalik keskenduda nendele asjadele, mis meile päriselt olulised on – olgu selleks majandusareng, IT, teadus või tudengi-organisatsioonide tegevus,» ütles Alunurm. Ta lisas, et tervitab kõiki uusi lähedalt ja kaugelt saabujaid ning sõnas, et kõik uued tudengid on osa üliõpilaskonnast.

Järelvaata UTTV ülekannet aktusest:

 

 

Galerii: 

Jaga artiklit

Märksõnad

avaaktus