Haridusprogramm pöörab lapsed näoga mere poole

Uudis

Merekultuuriaasta 2016 raames korraldab TTÜ Eesti mereakadeemia üle-eestilist haridusprogrammi «Näoga mere poole», kus eri mereelukutsete ja -erialade esindajad räägivad üldhariduskoolide õpilastele oma ametist, õpitud erialast ning võimalikest karjäärivalikutest.

Veebruari keskpaigaks oli end programmi külalisõpetajatena kirja pannud üle 140 merendushuvilise üle Eesti. Külalisõpetajate hulgas on laevajuhid ja kaptenid, laevamehaanikud ja -insenerid, tippjuhid ja ettevõtjad, okeanograafid, kalanduse valdkonna asjatundjad, mereajaloolased, kunstnikud, logistikud, mereakadeemia tudengid ja õppejõud, purjetajad, merepäästjad, keskkonnaspetsialistid ning paljud teised, kelle töö või hobi on seotud merendusega.

Asutustest on teiste seas esindatud Tartu ülikooli mereinstituut, Tallinna tehnikaülikool, Tallink, Tallinna sadam, Eesti meremuuseum, Veeteede amet, Eesti merevägi, maaeluministeerium, keskkonnaministeerium ning Politsei- ja piirivalveamet.

Merendusasjatundjad korraldavad populaarteaduslikke loenguid ning töötubasid igas vanuses õppuritele. Näiteks on koolidel võimalus tellida populaarteaduslik loeng ainetunni raames või kutsuda kooli vilistlased rääkima põnevaid karjääri- ja erialalugusid.

Mereakadeemia kommunikatsioonijuht Jane Niit loodab, et merekultuuriaastaga seotud haridusprogramm aitab keskkoolinoortel paremini otsustada, mida tulevikus edasi õppida. Kasu saavad aga needki, kes on koolipingis kuiva teooria ja raamatunäidetega kokku puutunud, valemid pähe õppinud, kontrolltöö ära teinud, aga kellel teadmine või arusaamine on tegelikult saamata jäänud.

«Kui tuleb meremees ja näitab suurt tormivideot 100 000-tonnisest laevast, mis sõidab ookeanis 10-meetriste lainete keskel, ning seletab täpselt ära, millised füüsikalised ja looduslikud protsessid seal toimuvad ning kuidas mingeid näitajaid saab välja arvutada, on palju põnevam õppida ja kindlasti jääb rohkemgi meelde,» tõi Niit näiteks.

Jaga artiklit