Talveakadeemia tuleb taas

Uudis

11. märtsil toimub AHHAA teaduskeskuses Talve­akadeemia Tudengiteaduse päev. Üritusele on oodatud kõik teadus- ja keskkonnahuvilised.

Taaskord on Talveakadeemia teadusartiklite konkurss jõudmas lõpusirgele ning osalejate ees on veel viimane jõukatsumine publiku ja žürii ees.

Sel aastal keskendutakse inimese kui liigi olemusele ja jätkusuutlikkusele – kas inimesed on nii kohanemisvõimelised, et mahume kõik ära ainsale Maale. 

Selle teema vaimus on Tudengi­teaduse päevale kutsutud ka vaheesinejad, kes lahkavad alateemat läbi oma eriala tuleviku­väljavaadete. 

Teiste teemade seas räägitakse neljanda põlvkonna kaugküttest, koduahjus jäätmete põletamisel eralduvatest saasteainetest ja veefaasi pH toimest elektropihustusionisatsiooni tõhususele.

Külalisesinejatena astuvad üles Mait Metspalu (Eesti biokeskus), Helga Kalm (Rahvusvaheline kaitseuuringute keskus) ja Rene Toomse (Aburgus OÜ, Eesti kaitsetööstuse liit).

Ettekannetega samal ajal on võimalik osa saada eesti feng shui’st. Janno Seeder ootab töötuppa huvilisi ja räägib sellest, kuidas töö- ja kodune keskkond mõjutavad meie heaolu. 

Tudengiteaduse päev on kõigile tasuta. 

Jaga artiklit