Ajalooring peab 70. sünnipäeva

Uudis

Ajalooring tähistab 25. märtsil tudengikonverentsiga 70. asutamisaastat. Noored ajaloouurijad peavad ettekandeid teemadel, mis katavad pea kõiki ajaloolisi perioode.

Pidustuste koordinaator Silvia-Kristiin Kask ütles, et viimastel aastatel on keskendutud tavade taastamisele. Sünnipäeva tähistamiseks püütakse ellu tuua ka tudengikonverents.

«Ajalooring on paljude noorte ajaloolaste jaoks koht, kus on võimalik end erialasiseselt, kuid õppekavaväliselt täiendada,» ütles Kask. Ta lisas, et tavade taastamise raames on korraldatud ka vanemate ajaloolaste jaoks tuttavaid üritusi, nagu jalutuskäigud, mida saadavad õppejõu huvitavad jutud ja ajalooteemalised mälumängud.

Igal aastal tehakse ka meeleolukaid sügis- ja kevadreise erinevatesse Eesti ajalooliselt olulistesse paikadesse. «Alati on kaasas ka õppejõud ning tudengid saavad enda esinemisoskusi proovile panna ja pidada ettekandeid mõnes väljasõidupaigas,» rääkis Kask.

Tudengikonverents algab Eesti üliõpilasseltsi majas kell 11 ning oodatud on kõik ajaloohuvilised. Lisateave ja registreerimine: ajalooring.ut.ee.

Jaga artiklit

Märksõnad

ajalooring