Mereteemaline suvekool ootab osalejaid

Uudis

Märtsikuu jooksul saavad kõik kommunikatsiooni-, ajakirjandus-, turundus- ja meediatudengid end kirja panna juuli lõpus Tallinnas toimuvasse mereteemalisse suvekooli.

Viis päeva kestev merekultuuriaastale pühendatud suvekool annab osalejatele praktilise organisatsioonikogemuse ja võimaluse teha tulevikus karjääri merendusvaldkonnas. Suvekooli projektijuhi Jane Niidu sõnul pole sellist suvekooli Eestis varem korraldatud.

«Merendusettevõtted otsivad endale üha rohkem mereteadlikke tugiüksuse töötajaid ning ka meedias töötades tulevad igasuguse valdkonna head taustateadmised kasuks. Suvekool annab hea võimaluse piiluda väga eriomase valdkonna sisemusse ning omandada sõnavara ning tutvusi, mida saab edukalt kasutada tulevase karjääri valikul,» rääkis Niit.

Suvekooli programm on jaotatud viie päeva vahel. Osalejad läbivad muuhulgas merepääste teoreetilise ja praktilise koolituse, osalevad hüdrograafia- ja purjetamistundides Tallinna lahel, teevad ise valmis põneva kalaroa, õpivad meremehesõlmi, saavad teada, miks ei vaju terasest laev põhja, ning palju muud huvitavat.

Iga päeva lõpus saavad üliõpilased lahendamiseks loovülesande eri žanris (reportaaž, intervjuu, arvamuslugu, olemuslugu, foto- ja videolugu jm). Nii õpiakse, kuidas kiiresti orienteeruda võõras valdkonnas ning teeselda sellist olukorda, mida tuleb meedias tihti ette: vähe aega ja palju võõrast teavet, uued inimesed, konkurents teemade leidmisel, ülesannetele loovalt lähenemine jm.

Suvekool toimub 25.–29. juulil Tallinnas, TTÜ Eesti mereakadeemia peamajas, merel ja eri ettevõtetes. Tasuta kohale kandideerimiseks tuleb saata oma sooviavaldus koos CV ja loovkirjutisega teemal «Kui mul oleks mereline elukutse, siis milline ja miks?» suvekooli projektijuhile aadressil jane.niit [at] ttu.ee. Kandideerimine on avatud 1. märtsist kuni 1. aprillini. Suvekooli lõpus on võimalik saada ka 2 EAP-d.

Jaga artiklit