FOTO: Andres Tennus

Vastuvõtuhooaeg saab alguse juba veebruaris

Uudis

Tartu ülikoolis algab 15. veebruaril vastuvõtt 19 ingliskeelsele õppekavale, kuhu on oodatud õppima nii kohalikud üliõpilased kui ka välistudengid.

Eelmisel aastal laekus avaldusi rahvusvahelistele õpekavadele lisaks Eestile veel 110-st riigist.

«Selle numbri taga võib olla mitmeid põhjusi, aga võõrkeelsetele õppekavadele õppima asunud üliõpilaste sõnul oli määrav tegur eelkõige hariduse kõrge kvaliteet ja TÜ-s õppivate sõprade soovitused,» ütles rahvusvahelise õppe peaspetsialist Ülle Tensing.

Tensingu sõnul peavad üliõpilased ingliskeelsetel õppekavadel õppimise eeliseks võimalust õppida ja suhelda rahvusvahelises keskkonnas, kogeda selle toimimist ning luua sidemeid, mis aitavad maailmas toimuvat paremini mõista ja haarata.

Sügisel algaval uuel õppeaastal saab rahvusvahelistel erialadel õppida kolmel bakalaureuseõppe ja integreeritud õppe õppekaval ning 16 magistriõppekaval.

Uutena lisanduvad juba olemasolevatele bakalaureuseõppekavadest loodusteadused ja tehnoloogia ning magistriõppekavadest analüütiline keemia (vastuvõtt lõppenud) ja rahvusvaheline õigus ja inimõigused.

Loodus- ja täppisteaduste valdkonnas lõppeb vastuvõtt ingliskeelsetele õppekavadele 15. märtsil, sotsiaalteaduste valdkonnas, humanitaarteaduste ja kunstide valdkonnas ning bakalaureuseõppes (sh integreeritud õppes) 15. aprillil.

Jaga artiklit

Märksõnad

vastuvõtt