Lapsed lahendasid robotite abil prügiprobleeme

Uudis

Jaanuaris toimusid Tartus, Tallinnas ja Jõhvis robootikavõistluse First Lego League Eesti poolfinaalid. Tänavuse võistluse teema «Prügi rännak» pani lapsed uurima prügiga seotud probleeme ja kujustama neile uuenduslikke lahendusi.

FOTO: Viorica Bordei

Võistluse projektijuhi Heilo Altini sõnul on selle suurim väärtus lisaks noorte teaduslike oskuste arendamisele kasvatada ühiskondlikku vastutustunnet ja luua midagi ühtse meeskonnana.

Selle hooaja teema paneb lapsed mõtlema prügi kogumisele ja sortimisele, aga ka nutika tootmise ja taaskasutuse peale. Võistluslaual tuli lühikese aja jooksul lahendada prügiga seotud ülesandeid ning üksteiselt võeti mõõtu ka robotidisainis, prügimajandusega seotud teadusprojektides ja meeskonnatöös.

Võistluse eel tegelesid lapsed üle kahe kuu robotitele programmide kirjutamise ja robotiehitusega. Maailma ühe suurima robootikavõistluse Eesti poolfinaalides kohtus 74 meeskonnas enam kui 500 koolilast.

MTÜ Robootika ja Tartu ülikooli koostöös Eestis toimuv First Lego League on osa maailma suurimast robootika- ja tehnikaalasest võistlusest noortele vanuses 9–16 aastat. Sel hooajal osaleb võistlusel üle maailma enam kui 290 000 last.

Jaga artiklit

Märksõnad

robootika