TÜ sai oma vilistlasveebi

Uudis

Tartu ülikool liidab esimese Eesti ülikoolina oma vilistlased interaktiivses veebikeskkonnas www.utalumni.ee.

Tartu ülikoolil on Eesti suurim vilistlaste kogukond – hinnanguliselt 70 000 vilistlast. Sooviga tihendada vilistlaste kogukonda, siduda neid enam ülikooliga, arendada omavahelist suhtlust ja erialast koostööd, avas TÜ nii Eestis kui ka Euroopas uudse vilistlasvõrgustiku, millesarnast kasutab näiteks ka Oxfordi ülikool.

«Väga suur hulk Tartu ülikooli vilistlasi on oma erialases tegevuses, ettevõtluses või ühiskondlikus aktiivsuses silmapaistvad arvamusliidrid, kes peavad Tartu ülikoolis õppimist oma professionaalse elu kujunemise loos üheks oluliseks etapiks,» ütles Tartu ülikooli turunduse peaspetsialist Teele Arak.

Tartu ülikooli soov on, et vilistlane ei sulgeks pärast lõpetamist ülikooliust, vaid jätkaks igapäevast või erialast suhtlemist oma kursuse- ja ülikoolikaaslastega ning tunneks, et ta on vilistlasena ülikooli väga oodatud, olgu siis mentori, praktikapakkuja või näiteks loengupidajana.

Araku sõnul ongi portaali üheks suurimaks väärtuseks vilistlaste kaasamise võimalus, sest ülikool jõuab portaali kaudu just nende inimesteni, kes on nõus ülikooli tegemistesse panustama.

Veebipõhine keskkond võimaldab liitujatel muuhulgas postitada ise sündmusi ja saata sihtrühmapõhiseid kutseid, kuulutada välja töö- ja praktikapakkumisi ning üles otsida vanad kursusekaaslased.

Vilistlasvõrgustikuga saavad liituda kõik Tartu ülikooli lõpetajad ja viimase aasta magistriõppe üliõpilased.

«Üliõpilastele on loodud ligipääs, et nad saaksid juba oma õpingute lõppjärgus luua kontakti oma eriala vilistlasega ja loodetavasti nii siseneda paremini professionaalsesse töömaailma. See on oluline tegur, et tekitada üliõpilases vilistlasmentaliteeti juba õpingute ajal,» lisas ta.

Tartu ülikooli vilistlasvõrgustiku ideed toetavad mitmed oma erialal edukad Tartu ülikooli vilistlased, näiteks zooloog Aleksei Turovski, Mooncascade’i ja Garage48 kaasasutaja Priit Salumaa ning õiguskantsler Ülle Madise, kes kõik väärtustavad oma ülikooliaega ja tunnustavad Tartu ülikooli kui kvaliteedimärki. Nii on nemad Tartu ülikooli vilistlasportaali reklaamklippide näod.

Jaga artiklit