Juba esimene ühisproov lavastaja, koreograafi ja koorijuhiga ajas elevile nii noored näitlejad kui ka naiskoori liikmed.
FOTO: Merilyn Merisalu

Laval kohtuvad TÜ akadeemiline naiskoor ja teater Must Kast

Uudis

Veebruaris esietendub Viljandi kultuuriakadeemia teatrikunsti vilistlaste loodud teatris Must Kast lavastus «Võõrana põhjala kõrbes», mille muusikalise tausta loob kohapeal ülikooli naiskoor dirigent Triin Kochi juhatusel.

Lavastaja Lennart Peebu sõnul on lavastus pseudopärimuslik kaemus, mis vaatleb maagilise realismi võtmes isikustatud looduse ja inimeste vahelisi suhteid ning Eesti kultuuriga seotud arhetüüpe.

Maailmas ringi eksleva võõramaise kaunitari (Laura Niils) pikk teekond lõppeb Eestimaa soos ning tema kohtumisest kohaliku mehega (Kaarel Targo) saavad alguse inimsuhete keerdkäigud ürgse maastiku taustal, kus luusib ringi ka segadust külvav Soo (Märt Koik).

«See maagilises võtmes lugu kompab küll erinevate kultuuride kokkusobivuse habrast pinda, aga me ei võta poliitilist seisukohta pagulasteemal,» rääkis Peep. Pigem vaatleb «Võõrana põhjala kõrbes» kohalike ja eesti mehe ning võõra kaunitari keerulis-naljakat suhet, kus pannakse proovile mõlema tõekspidamised ja arusaamad elust.

Praeguse rändamise, keeruliste ja segaste aegade taustal tundub siiski õige hetk taas rohkem mõelda iseendaks olemise põhialustele, need enda jaoks taassõnastada, -avastada ja neid meenutada.

Lavastusse on kaasatud peaaegu kogu Musta Kasti trupp, kes koosneb enamjaolt eelmisel aastal TÜ Viljandi kultuuriakadeemia teatrikunsti eriala lõpetanutest, ning TÜ akadeemiline naiskoor dirigent Triin Kochi juhatamisel.

«Võõrana põhjala kõrbes» esietendub 15. veebruaril Genialistide klubi saalis. Järgmised etendused on 15., 17., 21., 22., 28. ja 29. veebruaril ning 3. ja 6. märtsil. Pärast iga etendust toimub ka vestlusring lavastusega seotud teemadel.

Osades mängivad Laura Niils, Märt Koik, Kaija Maarit Kalvet, Silver Kaljula, Kaarel Targo ning TÜ akadeemiline naiskoor.

Jaga artiklit

Märksõnad

teater