Veerand sajandit muusikaarmastust

Uudis

Kammerkoor Camerata Universitatis kutsub 9. mail kõiki oma sõpru ja muusikahuvilisi 25. sünnipäevakontserdile Tartu ülikooli muuseumis.

Muuseumi saal on olnud paljude ürituste esinemispaik, seal tähistas koor ka oma 5. sünnipäeva Tartu Ülikooli Kultuurikeskuse kammerkoori (hiljem TÜ Kunstide Osakonna kammerkoor) nime all.

Alates 1995. aastast on koori dirigent Seidi Mutso, kes valib alati silmapaistva põhjalikkuse ja entusiasmiga repertuaari, mis suudab lauljaid sügavalt kõnetada ning jõuda kuulajategi südamesse, rääkis kooriliige Marta Korts-Laul. Alates 2005. aastast kannab Seidi kõrval koori vokaaltehnilise taseme eest pühendunult hoolt Imbi Pärtelpoeg. «Aegade jooksul on kammerkooris kooskõla otsinud ja leidnud Tartu kahe suurema õppeasutuse üliõpilased, teadustöötajad ja vilistlased,» ütles Korts-Laul.

Eestis võeti esimene pikem kontsertreis ette 2013. aasta suvel: esineti Saaremaa, Hiiumaa ja Muhumaa kirikutes ning Kuressaare kapiitlisaalis. Kammerkoor on esinenud ka mitmetel rahvusvahelistel festivalidel,

Juubelikontsert «Õitseaeg» toimub 9. mail kell 18 TÜ muuseumi valges saalis.

Jaga artiklit