Aasta e-kursus on Tartu ülikooli esimene MOOC

Uudis

Eesti e-Ülikooli konsortsiumi «Aasta e-kursus 2015» tiitli sai Tartu ülikooli keemia instituudi e-kursus «Estimation of Measurement Uncertainty in Chemical Analyses» väga heal tasemel videoloengute ja testide eest.

Tegemist on Tartu ülikooli esimese vaba juurdepääsuga e-kursusega (MOOC – Massive Open Online Course), mis esimest korda toimus 2014. aasta kevadel. Kursuse autorid on TÜ analüütilise keemia professor Ivo Leito, TÜ analüütilise ja füüsikalise keemia teadurid Lauri Jalukse ja Irja Helm.

Leito sõnul näitab aasta e-kursuse tiitel, et viimastel aastatel õppetöösse sisseviidud uuenduslikud lahendused on olnud õiged otsused ja näitavad, et ollakse õigel teel. Viimati osales sellel e-kursusel 450 õppijat 70 riigist.

«Suurem osa kursuslastest on analüütilise keemia laborite töötajad, mis tõestab, et analüütilise keemia valdkonnas on jätkuvalt vaja mõõtemääramatuse-teemalisi koolitusi,» leidis Leito.

Tänavu esitati kõrgkoolide aasta e-kursuse kandidaatideks kaheksa 2015. aasta taotlusvoorus e-kursuse kvaliteedimärgi saanud kursust. Tiitlile kandideeris neli Tartu ülikooli, kaks Tallinna tehnikaülikooli ja kaks Tallinna tehnikakõrgkooli kursust.

Aasta e-kursuse tiitlivõitja tehti teatavaks 16. aprillil hariduse infotehnoloogia sihtasutuse (HITSA) innovatsioonikeskuse korraldatud rahvusvahelisel konverentsil «NUTT* tuleb peale».

Tartu ülikool on alates 2009. aastast saanud viis aasta e-kursuse tiitlit.

Jaga artiklit