Kultuuriakadeemia lõpetajad alustavad uue ringreisiga

Uudis

Alates 4. maist reisivad TÜ Viljandi kultuuriakadeemia looverialade tänavused lõpetajad mööda riiki ringi ja näitavad oma lõputöid. Kultuuridessant jõuab kuude linna.

Igal aastal lõpetab kultuuriakadeemia ligi sada looveriala tudengit. Kolmandat aastat toimuv lõpetajate diplomitöid esitlev festival Kultuuridessant külastab sel aastal Rakveret, Narvat, Tallinna, Pärnut, Viljandit ja Tartut.

Kuues linnas saab kuulda head muusikat, vaadata põnevaid teatri- ja tantsuetendusi ning võtta osa töötubadest. Näiteks esineb juba kuulsust kogunud ansambel Quartet of Cannons. Mitmel õhtul on külastajatel võimalik näha ka TV3 telesarjas «Vabad mehed» osalevaid noori näitlejaid.

Töötubades saavad noored aimu, kuidas ühendada omavahel füüsika ja muusika, arendada oma loovust, teadlikkust oma kehast, loomulikku ja loomupärast liikumist. Lisaks on kavas ka käsitöönäitus ja palju muud põnevat.

Kultuuridessandi traditsiooni algataja, Ugala teatrijuht Kristiina Alliksaar ütles, et Kultuuridessant on oluline eelkõige seetõttu, et annab ülevaate sellestki, mis jääb kultuuriakadeemia uste taha.

«Tudengite diplomitööde hulgas on alati suurepäraseid lavastusi, näitusi, performance’id, loenguid jne, kuid need ei jõua enamasti suurema avalikkuseni. Erinevates linnades toimuv väikese festivali vormis diplomitööde näitamine aitab mõista akadeemia kontseptsiooni ja erialade ühistoimimise sünergiat ka kooliga mitte seotud inimestel,» rääkis Alliksaar.

Kahel eelmisel aastal on Kultuuridessant laiema publikuni viinud juba enam kui 150 noore diplomitööd. Tänavu toob festival endaga kaasa 22 kontserti, 16 tantsulavastust, seitse teatrilavastust, seitse muusika ja kolm tantsu töötuba, kolm loengut, vestlusringi, peo ning ühe näituse neljas linnas. Kultuuridessant 2015 on kultuuriakadeemia III kursuse kultuurikorraldaja Anna-Liisa Zirkli lõputöö.

Festivali täieliku kava leiab aadressil www.kultuuridessant.ee/programm.

Jaga artiklit