Ideelabor.
FOTO: Andres Tennus

Ideelabor teeb koostööd USA ülikoolidega

Uudis

Selle kuu alguses käivitub ideelaboris Tartu ülikooli ja USA ülikoolide vaheline koostööprojekt, mis annab tudengitele ettevõtlusalaseid teadmisi ja oskusi.

Tegemist on koostööprojektiga «Network Globally, Act Locally», mis sisaldab endas praktilise suunitlusega õppetööd. Ideelabori juhi Maret Ahoneni sõnul saavad kõik projektis osalejad rahvusvahelise ja valdkonnaülese meeskonnas töötamise kogemuse.

Möödunud aasta sügisel valiti Tartu ülikoolist, Charlestoni kolledžist ja Nebraska Wesleyani ülikoolist kokku 18 tudengit ehk igast ülikoolist kuus üliõpilast. Väljavalitud tudengid moodustavad meeskonnad ja asuvad idufirma põhimõtete alusel otsima lahendusi neid huvitavatele sotsiaalsetele probleemidele.

Käesoleva kuu teisel nädalal on tudengid Tartus ning selle aja jooksul arendatakse ideid, korraldatakse töötubasid ja esitlusi ning külastatakse ettevõtteid. Nädal lõppeb esmaste ettevõtlusideede esitlustega ja arenguülesannete võtmisega. Tartus veedetud nädalal sündinud esmaseid ideid saab kuulata 13. märtsil, ülikooli karjääripäeval Dorpati konverentsikeskuses.

Pärast seda tehakse meeskonnatööd edasi virtuaalselt ning mentorid aitavad tudengitel oma ideid edasi arendada. Mentoriteks on õppejõud ja praktikud nii Eestist kui ka USA-st. Projekt lõppeb juunis, kui tudengid saavad kokku Charlestoni ülikoolis ja esitlevad seal oma äriideid või projekte.

Jaga artiklit