Häälepäev tuleb taas

Uudis

Rahvusvaheline konverents-koolitus «Häälepäev 2015 – hääl kui algupärane sotsiaalmeedia» toimub sel aastal Viljandis.

Häälepäev (World Voice Day) toimub 16. aprillil üle maailma ning selle eesmärk on teadvustada hääle olulisust erinevates eluvaldkondades.

Eestis tähistatakse sel aastal sündmust kahepäevase konverents-koolitusega, mille esimene päev keskendub erinevatele aspektidele hääle kasutamisel kõne- ja laulutehnikas. Teisel päeval tegeletakse hääle tervishoiuga.

Viljandi kultuuriakadeemia täiendusõppe spetsialist Margit Kink ütles, et Eestis tähistatakse häälepäeva kolmandat korda, kuid esmakordselt tehakse seda Viljandis. «Doktor Kristel Kallingu idee oli rahvusvaheline häälepäev Tallinnast välja viia, sest seni on see olnud valdavalt Tallinna-keskne,» ütles Kink.

Spetsialisti sõnul on häälevaldkond väga lai ning see puudutab meid iga päev. «Mujal maailmas pööratakse häälele väga suurt tähelepanu ja öeldakse, et häälega tegelemine on heaoluriikide pärusmaa,» sõnas Kink. Rahvusvahelise häälepäeva eesmärk on teadvustada häält kui esmast olulist kommunikatsioonivahendit.

Koolitusele oodatakse kõikide eluvaldkondade esindajaid, kelle töövahendiks on hääl, näiteks õpetajaid, näitlejaid, lauljaid, giide, treenereid, õhtujuhte jne.

Häälepäev toimub 16. ja 17. aprillil ning seda korraldavad Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia ja Ida-Tallinna keskhaigla. Huvilistel on võimalik konverentsile registreeruda 15. märtsini. Täpsem info: www.kultuur.ut.ee/haalepaev.

Jaga artiklit