Professor Karl Pajusalu.
FOTO: Andres Tennus

Eri teadusalade vaatenurk rikkusele

Uudis

12. märtsil peab professor Karl Pajusalu üleriigilise emakeelepäeva raames loengu «Rikkusest eesti keele ja keeleteaduse vaatenurgast». Tegu on avaloenguga sarjast, mis koondab kokku eri valdkondade nägemused rikkusest.

Sarja «Rikkusest eri teadusalade vaatenurgast» idee autor on TÜ makroökonoomika professor Raul Eamets. Tema sõnul tuli loengusarja mõte tõsiasjast, et kuigi armastatakse palju kasutada sõna interdistsiplinaarsus ehk erialadevahelisus, on selle tegelik rakendamine teadustöös või õppetöös sageli väga keeruline.

«Ühel maateaduste ja ökoloogia doktorikooli üritusel hakkas arenema idee, miks ei võiks eri valdkondade inimesed rääkida oma eriala vaatenurgast üldtunnustatud teemadel. Näiteks, mis on rikkus,» rääkis Eamets.

Praeguseks on oma nõusoleku loengusarjas osaleda andnud mitmed oma eriala tunnustatud eksperdid. Teiste seas ka näiteks geenivaramu direktor Andres Metspalu, arheoloogia osakonna juhataja Valter Lang, võrdleva usuteaduse professor Tarmo Kulmar, laineoptika professor Peeter Saari ja mitmed teised teadlased.

Sarja avaloengu peab Karl Pajusalu ülikooli kunstimuuseumis algusega kell 15. Emakeelepäevale kohaselt avab ta rikkuse tähendusi eesti keeles ja arutleb selle üle, mis ja kuidas teeb eesti keele rikkaks. Samuti vaatleb Pajusalu, kuidas on eesti keeles seotud riik ja rikkus ning mida tähendab ühiskonna keeleline rikkus.

Vaata ka UTTV videosalvestust esimesest rikkuse loengust:

Jaga artiklit