Tehnikateaduste alal sai riikliku preemia polümeersete materjalide tehnoloogia professor Alvo Aabloo.
FOTO: Andres Tennus

Neli TÜ teadlast said riigi teaduspreemia

Uudis

2015. aasta riigi teaduspreemiate jagamisel määrati eelneva nelja aasta jooksul valminud ja avaldatud parimate teadustööde eest kaheksa aastapreemiat (á 20 000 eurot). Laureaatide seas on ka neli Tartu ülikooli teadlast.

Aastapreemia said keemia ja molekulaarbioloogia alal TÜ tehnoloogiainstituudi rakendusviroloogia professor Andres Merits, tehnikateaduste alal TÜ tehnoloogiainstituudi polümeersete materjalide tehnoloogia professor Alvo Aabloo, sotsiaalteaduste alal TÜ sotsiaal- ja haridusteaduskonna neuropsühhofarmakoloogia osakonna juhataja ja psühhofüsioloogia professor Jaanus Harro ning arstiteaduse alal TÜ kliinikumi lastekliiniku juhataja, pediaatria professor Vallo Tillmann.

Teistes teadusvaldkondades pälvisid aastapreemiad Tarmo Uustalu Tallinna tehnikaülikoolist täppisteaduste alal, Toomas Paalme (TTÜ) põllumajandusteaduste alal, Krista Kodres (Tallinna ülikool ja Eesti kunstiakadeemia) humanitaarteaduste alal ning Tiina Nõges, Helen Agasild ja Priit Zingel maaülikoolist geo- ja bioteaduste alal.

Teaduspreemiad anti üle Eesti vabariigi aastapäevaaktusel TÜ peahoone aulas.

Jaga artiklit