Autor: Helle Lõhmus

Physicumis saab uudistada maalitudengite joonistusi

Uudis

26. veebruaril avati Physicumi fuajees maalikunsti üliõpilaste joonistusnäitus.

Näitusel on eksponeeritud valik maalikunsti eriala bakalaureuse 3. aasta üliõpilaste sügissemestri  akti- ja kompositsioonikursuse joonistusi. Valikust leiab Helle Lõhmuse, Triin Martsi, Minna Tootsi, Anastasia Anikeeva, Meeta Eliise Veigeli, Anne Moggumi, Siiri Jürise ja Emma Liivaku tööd. Kõik näitusel olevad aktijoonistused ja -kompositsioonid on teostatud enamasti söe või sangviiniga suurtele formaatidele.

Kursuse juhendaja Anne Parmasto sõnul on eesmärk saavutada viienda semestri lõpuks natuuri valdamine ning isikupärase, vaba, meisterliku  ja loova pildiruumi loomise oskus. Samuti on tähtis, et maalikunsti tudengid oskaksid vabalt liikuda ühelt võttestikult teisele ning omandaksid suure vormi ja detaili täpse taju. Ühtlasi on see kokkuvõte kahe ja poole aastasest joonistamisstuudiumist.

«Joonistamine pole (maali)kunstnikule ainult nn tugidistsipliin, kus arendatakse käe ja silma koostööd, vaid ka võimalus ennast selle meedia kaudu kunstnikuna väljendada,» lisas Parmasto.

Kunstihariduse andmisel Tartu ülikoolis on pikk ajalooline taust. Juba 1802. aastal ülikooli taasavamise järel asutati Tartusse ülikooli joonistuskool, mis loodi Saksa ülikoolide eeskujul arsti- ja loodusteaduskonna üliõpilastele looduses nähtu fikseerimisoskuse õpetamiseks.

Praegu on maalikunsti eriala Tartu ülikoolis jäänud ainsaks kohaks Eestis, kus maalikunsti saab nii bakalaureuse- kui ka magistritasemel õppida alates sisseastumisest. Erialal on tingimusteta tähtajatu täisakrediteering.

Jaga artiklit