TÜ akadeemiline naiskoor on läbi aegade üks edukamaid ülikooli esinduskollektiive.
FOTO: Peeter Põldre

Naiskoor tähistab juubelit kontsertide ja uue plaadiga

Uudis

Sel kevadel tähistab TÜ akadeemiline naiskoor oma 70. sünnipäeva. Isepäised, mõtlevad ja oma koorist hoolivad lauljad korraldavad sel puhul mitu uhket sündmust.

27. ja 28. märtsil näeb ja kuuleb naiskoori ülikooli peahoone aulas kolmel korral, ent juubelipidustused ulatuvad ka Tallinnasse.

27. märtsil kell 18 annab koor kontserdi «Ela. Kasva. Õitse», kus on põhirõhk Eesti koorimuusikal. Esitusele tuleb nii koorimuusika klassikat kui ka uudisloomingut. Kavva on põimitud mujaltki pärit koorilaule, mis on naiskoorile armsaks saanud.

28. märtsil annab akadeemiline naiskoor kaks kontsert-etendust pealkirjaga «Kasvu. Hoone». Laulude ja nende vahele põimitud tekstide abil süveneb koori seekordne kontsert-etendus vastandite ja vastandumise teemasse.

Lauljad uurivad Theatrumi lavastaja Maria Petersoni, kunstnik-stsenaristi Andri Luubi ja dirigendi Triin Kochi juhatusel seda, mis on meis ja meie ümber päris ja mis võlts, mis on tehislik ja mis loomulik. Kas see, millest naised laulavad, on ikka nende endi jaoks enam päris, kui nad seda enam ei tunne ega tunneta.

Kontsert-etendust «Kasvu. Hoone» mängib naiskoor lisaks Tartule ka 12. aprillil kell 16 Tallinnas, Telliskivi loomelinnaku rohelises saalis.

Lisaks kontsertidele esitleb naiskoor oma sünnipäevaüritustel uut plaati «Võrsed», mille salvestamist alustati juba 2012. aasta kevadel. Nende viimasest helikandjast on möödas enam kui kümme aastat.

TÜ akadeemilise naiskoori liikme Anne Halleri sõnul käidi Tallinnas Eesti Raadio stuudios kokku neli korda. «Nelja stuudioseinte vahel veedetud päeva tulemuseks on 12 linti lauldud teost, mille hulgas on kolm kahe- kuni neljaosalist tsüklit. Kõik need pärinevad Eesti heliloojate sulest ning on kirjutatud viimase nelja aasta jooksul,» rääkis Haller.

Naiskoor on olnud kõigi plaadil kõlavate lugude esmaesitaja ning paljudel juhtudel siiani ka nende ainuesitaja. Mitmed plaadil kõlavatest lugudest on koor tellinud heliloojatelt Eesti kooriühingult ning Eesti laulu- ja tantsupeo sihtasutuselt saadud arendusstipendiumi toel, ent mõned teosed on neile või dirigent Triin Kochile kingitud.

Naiskoori uut plaati saab osta juubeliüritustelt märtsis ja aprillis, pärast seda saab müügiinfot naiskoori kodulehelt www.naiskoor.ee.

Vaata ka UTTV videosalvestust juubelikontsertidest.

«Ela. Kasva. Õitse»:

«Kasvu. Hoone»:

Jaga artiklit