Kultuuriakadeemia jagas tiitleid ja preemiaid

Uudis

TÜ Viljandi kultuuriakadeemia andis detsembris rahvusülikooli 93. aastapäeva kontsertaktusel üle kultuuriakadeemia aastapreemiad ja sõbra tiitlid.

Sõbra tiitli pälvisid TÜ jurist Tuuli Ilula tõhusa abi eest kultuuriakadeemia ja loomeinkubaatori riigihangete ja arendusprojektide korraldamises ning  Viljandi maavanem Lembit Kruuse kultuuriakadeemia säilimise ja edendamise toetuse eest Viljandis. Kultuuriakadeemia sõbra tiitliga tunnustatakse isikut või organisatsiooni väljastpoolt akadeemiat, kelle tegevus aasta jooksul on akadeemia arengut kõige enam mõjutanud.

Lembit Kruuse sõnul on akadeemia-sugust sõpra väga hea omada. «Kool on Viljandimaale palju andnud, teinud sellest omakultuuri pealinna. Olen rõõmus, kui saan omalt poolt midagi lisada,» rääkis Kruuse.

Aastapreemia said etenduskunstide osakonna projektijuht Irene Hütsi mitmete välisprojektide (MIMO, ENCEPA, NORTEAS võrgustik) eduka käivitamise, juhtimise ja koordineerimise eest ning  raamatukogu vastutustundliku juhatamise ja jätkusuutliku arendamise eest raamatukogu juhataja Ene Trallmann. Aastapreemia määratakse ettepanekute alusel aasta jooksul oma töö ja loominguliste, teaduslike või arendustegevuslike saavutustega akadeemia mainet oluliselt tõstnud põhikohaga õppejõule või töötajale.

Jaga artiklit