Parim õppekvaliteet arvutiteaduse instituudis

Uudis

10. detsembril toimunud tänuüritusel anti Tartu ülikooli õppekvaliteedi edendamise auhind arvutiteaduse instituudile edukalt kavandatud, elluviidud ja tulemusliku õppekvaliteeti toetava tegevuse eest.

Õppeprorektori Martin Halliku sõnul oli kuueteistkümne kandidaadi tase kõrge ning konkurents õppekvaliteedi arendaja tiitlile pingeline. Tihedas konkurentsis leidis komisjon, et tiitli väärilised on nii füüsika instituut kui ka arvutiteaduse instituut, ent arvutiteaduse instituut tõusis esile tänu selgelt sõnastatud eesmärkidele ja seatud sihtide süstemaatilisele elluviimisele. «Arvutiteaduse instituut on seadnud konkreetsed eesmärgid lõpetamise efektiivsuse parandamiseks. Nad on suurt rõhku pannud näiteks tudengite toetamisele lõputööde kirjutamisel. Nende jaoks on oluline ka iga semestri lõpus antav tudengite tagasiside, mida aktiivselt analüüsitakse ning rakendada püütakse. Lisaks on instituudil edukas koostöö tööandjatega, teadlik personalipoliitika õppejõudude valimisel ning nad on edukad ka lisavahendite hankimisel,» selgitas Hallik.

Auhinna saaja valis välja õppekomisjon. Auhinnaks on 30 000 eurot, mille kasutamisel arvutiteaduse instituudile piire ei seata. Tänukirja saavad kõik konkursile esitatud nominendid. Lisaks füüsika instituudile jõudis kolme parima hulka ka Narva kolledž.

Jaga artiklit