Tartu ülikool sulgeb oma Soome esinduse

Uudis

Alates 2013. aasta algusest pole Tartu ülikoolis enam tööl Soome esindajat, juba on suletud ka ülikooli soomekeelne veebileht ning esindus Helsingis Eesti majas.

Selle asemel panustatakse TÜ ingliskeelse veebi arendamisesse, paremini sihitud turundusse ning otsekontaktide süvendamisse Soome strateegiliste partneritega.

Veidi enam kui kaheaastane kogemus TÜ Soome esinduse tööshoidmisel Helsingis tõestas, et Soome tudengite õppimakutsumiseks Tartusse ja õppe-, teaduse- ning innovatsioonialase koostöö süvendamiseks Soome suunal on mõttekas otsida teistsuguseid võimalusi.

Turundus- ja kommunikatsiooniosakonna juhataja Jaan Rosental põhjendas esinduse sulgemise otsust sellega, et kuigi TÜ Soome esindaja Sanna Immanen tegi tublit tööd, pole Soome esinduse, eraldi ametikoha ja veebilehe ülalpidamine rahaliselt otstarbekas.

«Suunatud reklaami TÜ ingliskeelsetele õppekavadele saab Soomest tulevatele üliõpilaskandidaatidele teha edukalt ka distantsilt, senisest enam tuleb koostööd teha partnerülikoolide ja Study in Estonia esindajaga Soomes,» tõi Rosental näiteid.

Soome esindus tegutses Helsingis Eesti majas (Viro-keskus) alates 2010. aasta septembrist, viimane versioon soomekeelsest kodulehest avati 2. märtsil 2011.

Jaga artiklit