Konverents teenuste juhtimisest

Uudis

8.–12. juunini toimub TÜ Pärnu kolledžis rahvusvaheline teenuste juhtimise sümpoosium «Service Imperatives in the New Economy: Future Directions in Service Research».

Konverentsil mõtestatakse teenuste sotsiokultuurilisi, majanduslikke ja tehnoloogilisi mõjusid ning pidepunkte teenustesektori, uute tehnoloogiate, sotsiaalteaduste ja äri vahel. 11 ettekandesessiooni hõlmavad 54 ettekannet, kus käsitletakse nii teenuste teoreetilist poolt kui ka analüüsitakse praktilisi näiteid eri riikidest.

Põhiettekande peab Hankeni majanduskooli professor Christian Grönroos, kelle uurimused on esimese mitte-põhjaameeriklasena kaasatud Sage'i kirjastuse sarja «Legends in Marketing».

Ülejäänud ettekanded puudutavad näiteks loodusturismi ja kaitsealade bioloogilise mitmekesisuse säilitamist, rahvusvaheliste sporditeenuste loomist Eestis, vabatahtlikkust Euroopa alpiklubides, aga ka nn spirituaalturistide teenusevajadusi. Mitmes ettekandes puudutatakse transporti: odavlennuliinidega lennujaamade turismimõju, kiirbusse kui avalikku teenust, säästva arengu ideede mõju linnatranspordile ja praamiliiklusele.

Ühtlasi antakse välja auhind parimale artiklile ja noorele uurijale ning kogu esimese päeva hõlmab teadustöö tegemise alane arutelu.

Arvult viies sümpoosium toob Pärnusse palju uurijaid maailma eri nurkadest. Varasemad konverentsid on toimunud Mauritiusel, Indoneesias, Hiinas ja Indias.

Jaga artiklit

Märksõnad

Pärnu kolledž