Annetuse abil edendatakse treenerikoolitust

Uudis

Mai alguses laekus Tartu ülikooli vilistlaste Alma Martini ja Eevi Martin Selenoi mälestuseks USA-st 20 000 dollari (14 341, 93 eurot) suurune annetus. Rektoraat otsustas seda raha kasutada treenerikoolituse edendamiseks kehakultuuriteaduskonnas.

Annetussumma suunati treenerikoolituse arendamisse, kuna nii kodundusteadlane Alma Martin, toitumisspetsialist Eevi Martin Selenoi kui ka tema abikaasa, korvpalli- ja ujumistreener Alexei Selenoi, pühendasid oma professionaalse elu nii Eestis kui ka hiljem Ameerika Ühendriikides elades tervislike eluviiside edendamisele.

Kehakultuuriteaduskonna dekaani Priit Kaasiku sõnul on annetus suur tunnustus ja ta püüab tegutseda annetuse ja usalduse vääriliselt. «Oleme arutanud, et annetust võiks kasutada kehalise kasvatuse ja spordi õppekava muudatuste toetamiseks. Samuti soovime tunnustada treeneriõppesse panustanud õppejõude,» ütles Kaasik.

Ülikoolile tegi annetuse Ameerika Ühendriikides Clevelandis elav perekonnasõber, kes soovis sellega lihtsalt nende mälestust hoida.

1944. aastal põgenes Alma Martin koos kahe tütre, Eevi ja Essiga, ning ka Aleksei Selenoi sõja eest Eestist ja jõudsid Ameerika Ühendriikidesse. Alma Martin (1894–1964) õppis Tartu ülikoolis agronoomiat ja kasvatusteadusi. Aastatel 1935–1941 oli ta Eesti Vabariigi haridusministeeriumi haridusnõunik naiskutsehariduse alal.

Eevi Martin Selenoi (1919–2013) õppis Tartu ülikooli filosoofiateaduskonnas ja oli Eesti Naisüliõpilaste Seltsi liige. 1954. aastal lõpetas Eevi magistrikraadiga Ohio riikliku ülikooli, 1982. aastani töötas ta toitumisspetsialistina Huroni haiglas Clevelandis. Aleksei Selenoi (1905–1982) on tuntud eelkõige korvpallitreenerina ning mitmete Eesti meistriks tulnud meeskondade juhendajana. Ta oli ka rahvusvahelise kategooria kohtunik. USA-s töötas Aleksei ujumistreenerina.

Jaga artiklit