Botaanikaaed saab uue kasvuhoone

Uudis

1. juunil sulges ülikooli botaanikaaed palmihoone remondiks. 110-aastase kanaari datlipalmi ja veel mitmesaja soojalembelise taime ümber ehitatakse uus energiasäästlikum kasvuhoone, mis avatakse külastajatele oktoobris.

1984. aastal valminud palmihoone klaaskatted on hakanud mõranema ja suure niiskuse tõttu on kahjustada saanud küttesüsteem. Botaanikaaia juhataja Jüri Sild nentis, et vana kasvuhoone laseb sooja välja ja liialt külma sisse.

Nii taimede kasvutingimuste parandamiseks kui ka külastajatele mõnusama keskkonna loomiseks puhastatakse rauast konstruktsioonielemendid, vanad klaaskatted asendatakse alumiiniumtarinditel plastkatetega ning asendatakse kogu küttesüsteem.

Palmihoone renoveerimisprojekt valmis juba viis aastat tagasi. Seni pole aga eurotoetuse saamiseks esitatud rahataotlusi heaks kiidetud. Nüüd otsustas Tartu ülikool kulud ise katta, et energiakulukas hoone lõpuks korda saaks. Uus hoone saab senisest arvestuslikult 25–30% energiasäästlikum.

TÜ botaanikaaia palmihoone jääb külastajatele suletuks septembri lõpuni. Endiselt on võimalik külastada sukulentide- ja troopikakasvuhooneid ning avamaakollektsioone. Kõik remonditööd tuleb lõpetada 30. septembriks ehk enne miinuskraadide saabumist. Uuendatud palmihoone avatakse külastajatele uuesti oktoobris 2014.

Jaga artiklit

Märksõnad

botaanikaaed