Fortumo jagab IT-tudengitele 10 000 eurot

Uudis

Mobiilimakseteenuseid pakkuv Tartu ettevõte Fortumo käivitab koostöös TÜ sihtasutusega järgmisest õppeaastast stipendiumiprogrammi, mille kaudu saab viis Tartu ülikooli infotehnoloogiatudengit 2000 eurot toetust õpingute jätkamiseks.

Kooli kõrvalt töötamine on paljude tudengite jaoks tänapäeval tavapärane, kuid probleem tekib siis, kui haridustee jäetakse raha teenimise eesmärgil pooleli. Töö saab küll tehtud, aga paraku jäädakse oma arengus seisma, mille tõttu suurte ja kiiresti kasvavate süsteemide loomine käib üle jõu, arutlesid stipendiumi loojad selle vajaduse üle. Stipendiumi eesmärk on ühtlasi teadvustada tudengitele Tartut kui mõnusat kohta, kus jätkata elu ka pärast ülikooli lõpetamist.

TÜ tarkvaratehnika professor Marlon Dumas rõõmustab loodava stipendiumi üle, kuna Tartus on märkimisväärne hulk säravaid uue põlvkonna noori, kes on motiveeritud saama maailmatasemel IT-spetsialistiks. Samuti on siin suur hulk ettevõtteid, kelle tooted ja teenused loovad IT-sektoris uut väärtust ja on uuendusmeelsed.

Dumas tõdes, et IT-sektori võimalusterohkuse juures majanduslikel põhjustel õpingud pooleli jätnud tudeng on pikas perspektiivis kaotus Eesti majandusele, kuna ülikooli lõpetanud noore professionaali teadmised ja oskused looksid nii ettevõttele kui ka majandusele suurt kasu.

«Hindame tudengitega Fortumo algatust kõrgelt ja tunnustame neid tulevikku vaatava pilgu eest,» kinnitas Dumas.

Fortumo juhatuse liige Martin Koppel loodab, et stipendium motiveerib noori ja nutikaid inimesi õpingud lõpule viima, et nad saaks seejärel juba kogenumatena hakata tööturul lahendama keerukaid ja põnevaid ülesandeid.

«Selliste väljakutsete leidmiseks ei pea ilmtingimata Tartust kaugemale vaatama. Mõne aasta eest sai Ülikooli tänav Tartus endale IT-sektoris hüüdnime Silicon Alley. Silicon Alleys tegutseb hulgaliselt tuntud Eesti tehnoloogiaettevõtteid: muu hulgas Fortumo, Edicy, Playtech, Plumbr, Weekdone ja ZeroTurnaround,» rääkis Koppel.

Fortumo stipendiumile saab kandideerida 1. septembrist 1. oktoobrini ja stipendiumiotsus selgub hiljemalt 15. oktoobriks. Stipendiumi kohta saab lisainformatsiooni TÜ sihtasutuse kodulehelt aadressil sihtasutus.ut.ee/fund/fortumo-stipendium/.

Jaga artiklit

Märksõnad

stipendium