Tartu ülikooli akadeemilise naiskoori korraldatud Põhjamaade üliõpilaskooride festivali galakontserdil tuli esmaettekandele Maria Kõrvitsa teos «Meri. Mets. Linn».

Koorifestival tõi kokku 1300 lauljat

Pildis

24.–27. aprillini korraldasid ülikooli koorid Tartus IX Põhjamaade üliõpilaskooride festivali.

Tekst: Maarja Ülper

Fotod: Gabriela Liivamägi ja Kaido Muttik

Festivalil osales 1300 lauljat 38-st Eesti, Soome, Norra ja Rootsi akadeemilisest koorist. Festivali teema «ME/WE» («Mina/Meie») rääkis rahvuslikust identiteedist ja selle seotusest praegu väga päevakajalise teemaga – õigusega vabadusele.

Tartus linnas anti tosin eripalgelist koorikontserti, toimus kõrgetasemeline dirigentide töötuba ning kõigil huvilistel oli võimalik tutvuda Eesti koorimuusika nootide ja plaatidega. Festival kulmineerus 26. aprillil kontsertsaaliks ümber ehitatud A. Le Coqi spordihallis toimunud suure galakontserdiga.

Suurkontserdil esitasid kõik festivalil osalevad lauljad just selleks kontserdiks kirjutatud Maria Kõrvitsa teose «Meri.Mets.Linn». Kontsert-lavastus rääkis Põhjala rahvaste loomusest, lisaks oli kontserdi keskmes rahvaste ja riikide õigus iseolemisele. Esmakordselt kõlanud teosesse oli helilooja põiminud tuntud põhjamaiseid viise nagu «Tuljak», «Finlandia», «Peer Gynt» ja ABBA «Dancing Queen». Kontserdi lavastaja oli Anne Türnpu, kontserdi dirigent Triin Koch, liikumisjuht Madli Teller ja kunstnik Kairi Mändla (NO99).

Põhjamaade üliõpilaskooride festival sai alguse 1987. aastal, Eestis toimus see teist ning Tartus esimest korda (1999. aastal toimus festival Tallinnas). Järgmine festival toimub 2017. aastal Oulus, Tartus aga uuesti umbes 30 aasta pärast.

Galerii: 

Jaga artiklit

Märksõnad

koorifestival