Tartu kevadpäevade festival kutsub elamusi märkama

Uudis

Kas oled väsinud õppimisest, päevadest loenguruumis ja raamatukogus? Kevad hiilib ligi, päike paistab, linnud laulavad, aga kuidagi ei oska talveunest ärgata ega vaimu välja puhata? Pole viga, appi tõttab ülikooli kultuuriklubi! Seekord kostitame keha ja vaimu 28. aprillist kuni 4. maini Tartu kevadpäevadel, kutsudes märkama elamusi.

Nädalasest puhkuseprogrammist leiad nii lõõgastavaid ja meelelahutuslikke üritusi kui ka vaimu värskena hoidvaid teadmisteproove, spordivõistlusi ja ekstreemsemaid elamusretki. Elamusspektrist leiad 28 üritust, mille peakorraldaja on ülikooli kultuuriklubi, koos paljude kaaskorraldajate panusega on üritusi ühtekokku ligi 130.

Nagu ikka, tuleb puhkamist alustada õige vara, ka seekord on traditsiooniline ühikaäratus ehk avatuut juba esmaspäeval kell 6.15. Pärast avatuutu ootame kõiki varajasi linnukesi pubi Pahad Poisid ette pannkoogi- ja vahvlihommikule. Õhtu pimedatel tundidel seab õige tudeng sammud öölaulupeole, mis ka tänavu toimub laulupidude hällis ehk Tartu laululaval.

Festivalilt ei puudu tulemöllurohke volbriöö, kus seekord saab kogeda sellist elamusterohket vaatemängu, mida Emajõel veel varem nähtud pole.

Festivalil jätkub tegevusi kõigile, ole sa tudeng või koolieelik, elamusi saad ammutada laupäeval Vabaduse puiesteel suurelt perepäevalt. Päeva alustab kõige pisemate lustakas rattatuur. Sportlikke võimeid saab proovile panna näiteks sumovõistlusel, meestekandmisel või esmakordselt toimuval tänavajalgpalli võistlusel. Põnevat kraami leiab täikalt, uusi oskusi saab õppida mitmesugustest töötubadest. Päeva lõpetavad mõnus kontsert «Muusikaline koosolek», kus esinevad ansamblid Klapp ja Greip, ning öötantsupidu.

Kuna puhkuse planeerimine pole naljaasi, vii end toimuvaga kurssi juba täna. Kogu kava koos arvukate kaaskorraldajate üritustega leiad Tartu tudengipäevade kodulehelt www.studentdays.ee, kust leiab samuti ürituste galeriid, reeglid, tulemused ja palju muud põnevat. Samuti saab seal koostada personaalse kava ning tellida ürituste kohta meeldetuletused.

Põnevates auhinnamängudes osalemiseks tasub silm peal hoida ka tudengipäevade Facebooki lehel, mille leiad nime Studentdays alt.

Samuti võib meid leida Instagramist kasutajanime tartutudengipaevad alt. Jäädvusta ka ise toredaid hetki, postita need kas Instagrami või Facebooki märksõnaga #studentdays2014. Iga päeva lõpus valib ülikooli kultuuriklubi päeva lemmikfoto ja kostitab selle autorit mõnusa preemiaga!

Puhka vaim välja!

Triin Kand

Tartu kevadpäevade meediajuht

Jaga artiklit

Märksõnad

tudengipäevad