Koorifestival tuleb Tartusse

Uudis

IX Põhjamaade üliõpilaskooride festival toimub esimest korda Tartus. Festival toimub 24.–26. aprillil ja kulmineerub laupäeval kell 19 A. Le Coqi spordisaalis toimuva galakontserdiga, kus esinevad 37 tippkoori Norrast, Soomest, Rootsist ja Eestist.

Festivali võõrustajateks, korraldajateks ja vastutajateks on Tartu ülikooli koorid. «Pole vist vaja öelda, et vastutus siiatulijate, meie oma ülikooli ja Tartu linna ees on meeletu, sest hästikorraldatud festival tekitab isegi aastaid hiljem osalejate seas palju häid tundeid ja positiivseid mõtteid,» ütles festivali juht Maarja Ülper.

Ülperi sõnul on latt kõrgel, kuid eesmärk on see ületada. «Õnnestumise korral saab rääkida ehk isegi Tartu ülikoolide kooride jaoks esmapilgul ulmelisena tunduvast ideest korraldada tulevikus koos mõni Eestis toimuv laulupidu.»

Kuna Tartus pole väga suuri esinemispaiku, ehitavad korraldajad spordisaali ümber hiiglaslikuks kontserdiruumiks. Sinna tuuakse nii heli- kui ka valgustehnika.

Tänavu üheksandat korda toimuv festival sai alguse 1987. aastal Rootsi linnas Linköpingis. Sellest ajast peale on festival kolmeaastaste vahedega toimunud lisaks Rootsile veel ka Taanis, Norras, Soomes ning 1999. aastal ka Eestis. IX Põhjamaade üliõpilaskooride festivali korraldavad Tartu ja Tallinna akadeemilised koorid.

Rohkem infot saab lehekülgedelt www.nsss2014.ut.ee ja www.facebook.com/nsss2014Tartu.

Jaga artiklit

Märksõnad

koorifestival