Koostöölepingule kirjutasid alla Gedeon Richteri Eesti filiaali juht István Bán ja Eesti akadeemilise farmaatsia seltsi juhatuse esimees Jyrki Heinämäki.
FOTO: erakogu

Uus stipendium arstiteaduskonnas

Uudis

Eesti akadeemiline farmaatsia selts ning biotehnoloogia ja farmaatsiafirma Gedeon Richter asutasid märtsi alguses uue stipendiumifondi, et parandada farmatseutilise tehnoloogia eriala proviisoriõppe üliõpilaste uurimistööde kvaliteeti.

TÜ arstiteaduskonna farmaatsia instituudi juhataja Peep Veski ütles, et farmatseutiline tehnoloogia hõlmab kõike, mis on seotud ravimipreparaatide väljatöötamise, tootmise ja kvaliteedi hindamisega.

«On hea, et huvi teadustöö tegemise vastu on viimasel ajal märkimisväärselt kasvanud, stipendium peaks tekitama tudengites selle vastu veelgi suuremat huvi. Näen, et kasvab ka huvi doktoriõppe vastu ja üha enam lõpetajaid soovib seda teha meie instituudis,» lisas Veski.

Stipendiumi saavad taotleda TÜ proviisoriõppe üliõpilased, kes on positiivsele hindele kaitsnud uurimistöö farmatseutilise tehnoloogia või sellega lähedalt seotud valdkonnas. Stipendiumi saamisel on määrav uurimistöö valdkondlik sobivus, valitud uurimisteema olulisus, töö kvaliteet ja originaalsus ning üliõpilase panus töö valmimisse.

2014. õppeaastal antakse välja üks stipendium suurusega 1000 eurot. Stipendiumi suurus fikseeritakse igal aastal 15. veebruariks. Õppeaasta jooksul jagatakse välja üks stipendium, nõutaval tasemel tööde puudumisel võib stipendiumi jätta välja andmata.

Stipendiumi eraldamise alus on avaliku konkursi korras esitatud uurimistöö. Taotlust menetleb neljaliikmeline komisjon, kuhu kuuluvad kaks EAFS-i esindajat, farmaatsia instituudi juhataja ja ravimitootja esindaja. 113 aastat tagasi Ungaris ühe apteegiga alustanud Gedeon Richter on tänaseks enam kui miljardi euro suuruse käibega üleilmne ettevõte.

Jaga artiklit