September pildis

Pildis

Mõnikord annavad fotod lugusid edasi moel, nagu tekstid iialgi ei suuda. Ka möödunud kuul jäid pildile ülikooliperega seotud hetked, mis jutustavad nii praegusest koroonaajast kui ka tavapärasematest toimetustest. Nii mõnigi pilt annab lootust, et viiruse leviku kiuste on inimeste huumorimeel endiselt alles.

MASKIBALL VÕI ÕPPETÖÖ?

Kui Arno isaga koolimajja jõudis, olid kõigil juba sinised näomaskid ees. Pildil on ajakirjanduse ja kommunikatsiooni bakalaureusekava tudengid, kes sel sügisel ülikooliteed alustasid.

FOTO: Sandra Saar

LOSSIST VÄLJA!

Lossi tänaval asuva maailma keelte ja kultuuride kolledži õppehoone läheb kapitaalremonti. Seepärast tuleb kolledži rahval esialgse prognoosi järgi pesitseda mõni aasta Liivi tänaval kunagises Rahvusarhiivi hoones. Kolledži koordinaator Kätlin Luhamägi sõnas, et kolimine kestis kokku kolm nädalat – peamiselt seetõttu, et nende valduses olevat ülikooli suurim erialaraamatukogu. Selleks aga, et asjad suurema vaevata sihvaka hoone kõrgetele korrustele saada, tuli kasutada lausa kolimistõstukit. „Nüüdseks oleme end kenasti sisse sättinud ja tundub, et väga suuri kohanemisraskusi ei ole,“ sõnas Luhamägi. Ainult et seletuseta on jäänud üks vahejuhtum, mille jäljed viitavad kohalikule kummitusele, kellega kolledžipere pole veel trehvanud. „Oleme siiski lootusrikkad, sest seletamatutel asjaoludel on meil raamatukapid ja diivan iseseisvalt ühest toast teise liikunud.“

FOTO: Kätlin Luhamägi

 

TUDENGID PUHKASID VAIMU

Kes kellele käru keeras? Septembrilõpu nädalal toimusid tudengipäevad. Kuna kevadel jäi festival ära, oli nii mõnelgi üliõpilasel sees eriti suur hoog. Fotole on püütud hetk kärurallist. „Käruralli on väga sarnane tudengieluga: tuleb ületada takistusi, teha sõbraga koostööd ja anda endast kõik,“ kommenteeris tudengipäevade meediajuht Kristin Kontro. Lisaks pakuti üliõpilastele võimalust lüüa kaasa aruteludes, osaleda pelmeeniolümpial või hoopis moedemonstratsioonil. Toimus ka rebasteerimine, mille käigus said kõik värsked üliõpilased ametlikult Tartu tudengiteks. Hüppe tudengiellu sai teha tornist batuudile langedes. 

FOTO: Matis Ottan

 

HÕIVATUD PARKIMISKOHT

Ülikooli raamatukogu pakutavad võimalused võivad paista kadestamisväärselt ja meelitada kohale nii karvaseid kui ka sulelisi. Rattaparklas märgatud õhusõiduki põhjal otsustades on üks vaimutoidu järele janunevatest lugejatest pärit nähtavasti Sigatüükast või Blocksbergi mäe kandist. Lennuameti sõidukiregistris luua kohta andmed puuduvad.

FOTO: Linda Eensaar

 

IGAVENE TUDENG

Kooliaasta alguse puhul said Raekoja platsi suudlevad tudengid pähe ülikooli teklid. Et tuul peakatteid ära ei viiks, kinnitati need kujude külge kahepoolse teibiga. Ent oh üllatust – kui saabus aeg teklid ära võtta, selgus, et ühe tudengi pea küljes on müts nii korralikult kinni, et sikuta siit- või sealtpoolt, ära see ei tule. Mitu päeva kestnud sihikindla tegutsemise peale tuli tekkel lõpuks kuju küljest lahti ja armunud tudeng sai korraliku peapesu.

FOTO: Karl Vetemaa

Jaga artiklit