Vast avatud Narva majutushoonesse said elanikud sisse kolida 1. oktoobril.
FOTO: Lisanna Remmelkoor

Narva üliõpilased said uue majutushoone

Uudis

Narvas Paul Kerese tänaval avati 2. oktoobril Tartu Ülikooli, Sisekaitseakadeemia ning Politsei- ja Piirivalveameti (PPA) koostöös valminud õppe- ja majutushoone.

Vast valminud maja suurus on 9708 m2 ja TÜ üliõpilaste kasutada on sellest ligikaudu neljandik.

TÜ Narva kolledži haldusjuht Jaanus Villiko sõnas, et kolledž on oodanud uue majutushoone valmimist juba veidi üle 20 aasta. Pikaaegse unistuse täitumise üle väljendas heameelt ka ülikooli rektor Toomas Asser. „Rahvusülikooli kohalolu Narvas on piirkonna arenguks vältimatult vajalik, just seetõttu on Narva kolledži arendamine olnud juba 20 aastat Tartu Ülikooli südameasi,“ ütles ta. Rektor lisas, et ülikool üksi poleks suutnud kolledžiperele pakkuda selliseid elamistingimusi, nagu nüüd koostöös Sisekaitseakadeemia ja PPA-ga on loodud. „Loodan väga, et ühise maja ehituse järel saame jätkata ka sisulist koostööd ja kinnistada arusaamist, et just haridusel on keskne tähendus Ida-Virumaa tuleviku jaoks.“

Tartu Ülikooli üliõpilaste ning vajaduse korral ka õppejõudude tarbeks on majutushoones 30 kahekohalist tuba, kolm invanõuetele vastavat tuba, 15 ühetoalist ja kuus kahetoalist korterit. MTÜ Tartu Üliõpilasküla majutus- ja turundusjuhi Liina Kuusiku sõnutsi on kahekohalistes tubades kaks voodit, kaks lauda, riiulid, riidekapp, külmkapp, WC ja duširuum. „Kahekohalised toad jagavad korruse peale ühist kööki,“ lisas ta. Ühe- ja kahetoalises korteris on köök ja rõdu.

Majas paiknevad veel Sisekaitseakadeemia majutus- ja õpperuumid ning ka PPA tarbeks ehitatud ruumid. Ühiskasutuseks on mõeldud pesumasinate ja kuivatitega sisustatud selvepesula ning hoone juures asub ka eraldi ruum, kus saab hoida jalgrattaid.

Sisekaitseakadeemia üliõpilaselamu poolel asub selle kooli õppuritele mõeldud lasketiir. Hoone keskel on aga ujula, mida saavad kasutada kõik soovijad.

Hoone lepinguline maksumus koos käibemaksuga oli 18,5 miljonit eurot. Tartu Ülikooli osa sellest on 4,5 miljonit eurot.

Jaga artiklit