Lepinguid kaks korda rohkem

Uudis

Tartu Ülikool on selle aasta esimese kvartali jooksul sõlminud ettevõtetega kokku 33 teadus- ja arendustöölepingut, mille kogusumma on 2,47 miljonit eurot. 2019. aasta samal ajavahemikul oli lepingute maht poole väiksem, 1,23 miljonit eurot.

Kõige rohkem on ettevõtluslepinguid sõlminud loodus- ja täppisteaduste valdkonna teadlased – kokku ligikaudu 1,3 miljoni euro eest. Teisena paistab silma TÜ Eesti geenivaramu meeskond, kes on esimeses kvartalis sõlminud lepinguid umbes 900 000 euro väärtuses.

TÜ ettevõtlus- ja innovatsioonikeskuse turundus- ja kommunikatsioonijuhi Aitel Käpa sõnul ei anna esimese kvartali tulemused siiski alust prognoosida ettevõtluslepingute kasvu terve aasta vältel. 

Aasta esimese kolme kuu jooksul on lepinguteni jõudnud mitmed kaua kestnud läbirääkimised ja lepingute sattumine esimesse kvartalisse on pigem juhuste kokkulangevus. Näiteks ettevõtete teadusuuringuteks ja tootearenduseks mõeldud toetusmeetmeid hõlmava Nutika meetme projekte, mis moodustasid 2019. aastal äriühingutega sõlmitud lepingute mahust 65%, oli käesoleva aasta esimeses kvartalis alustatud projektide seas vaid kaks, kummagi maht ligikaudu 50 000 eurot.

Jaga artiklit