Juko-Mart Kõlar
FOTO: erakogu

Kultuuriakadeemia sai uue direktori

Uudis

TÜ senat valis 24. aprillil Viljandi kultuuriakadeemia (VKA) uueks direktoriks loomeettevõtluse ja juhtimise lektori ning VKA kultuurhariduse osakonna juhataja Juko-Mart Kõlari.

Kõlar soovib uue direktorina edasi arendada kultuuriakadeemia keskseid teemasid: pärimuskultuuri, loomeettevõtlust ning koostööd Viljandimaa asutuste ja inimestega, ning tal on selleks ka mitu uuenduslikku ideed. 

„Viljandi kultuuriakadeemial on Tartu Ülikooli nägu ja tegu, aga me oleme ühtlasi kohapealne kompetentsi- ja innovatsioonikeskus,“ sõnas Kõlar. „Näen, et loova koolina on meil suurepärane võimalus luua ja arendada koostöös ülikooli, kohalike ettevõtete ja organisatsioonidega tarkasid tooteid ja teenuseid ning lõppkokkuvõttes tuua piirkonda juurde suure lisandväärtusega töökohti,“ lisas tulevane direktor. Veel soovib Kõlar senisest suuremat rõhku panna kultuuriakadeemia rahvusvahelistumisele.

Juko-Mart Kõlar on lõpetanud 2006. aastal Eesti Humanitaarinstituudis sotsioloogia eriala. 2009. aastal kaitses ta Helsingi Kunstiülikooli Sibeliuse akadeemias magistrikraadi kultuurikorralduses ja 2019. aastal Estonian Business Schoolis doktorikraadi juhtimisteadustes.

Kõlar on kolme teaduspublikatsiooni autor ja kahe loomeettevõtlust käsitleva raamatu kaasautor.

Jaga artiklit