Neuroteadlased asutasid Eesti suurima erastipendiumi

Uudis

Eesti päritolu Ameerika neuroteadlased Igor Ilinsky ja Heli-Kristy Kultas-Ilinsky asutasid Tartu Ülikooli Sihtasutuse juurde Eesti suurima, 22 500 euro suuruse erastipendiumi, millega nad soovivad toetada noori neurolooge, neurokirurge ja neuroteadlasi enesetäiendusel ning liigutushäirete uurimisel.

Stipendiumi taotlejalt oodatakse soovi saada erialast lisapädevust näiteks aju süvastimulatsiooni, liigutushäirete neuroloogilise käsitluse ja aju piltdiagnostika, sh funktsionaalse magnetresonantstomograafia valdkonnas.

Stipendiumiga toetatakse noore spetsialisti osalemist kliinilises ja/või akadeemilises teadusprogrammis Euroopa või Põhja-Ameerika meditsiinihariduse tippkeskuses. Stipendium on mõeldud kuni 35-aastastele Eesti kodanikele, kes on lõpetanud Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna arstiteaduse õppekava ning läbinud residentuuri programmi neuroteadustega seotud erialal, näiteks neuroloogias, neurokirurgias, neuroradioloogias vm. Stipendiumi võivad taotleda ka neuroteadlased, kes on saanud doktorikraadi neuroteaduste valdkonnas, sh neuroanatoomias, -bioloogias või -füsioloogias.

Tartu Ülikooli närvikliiniku juhataja, neuroloogia professor Pille Taba peab Kristy ja Igor Ilinsky stipendiumi erakordseks täiendusvõimaluseks noortele neuroteadlastele, kes on otsustanud spetsialiseeruda liigutushäirete uurimisele ja nende kliinilisele käsitlusele.

„Stipendium toetab Eesti meditsiini arengut, sest see annab võimaluse aastaseks erialatäienduseks ja teadustööks valdkonna tippkeskuses ning näeb ette teadmiste tagasitoomise Eestisse,“ sõnas professor Taba.

Tartu Ülikooli Sihtasutuse juhataja Triin Vakkeri sõnul on nii suur eraisikute toetus erakordne. Seni oli Tartu Ülikooli Sihtasutuses suurim toetus 18 000 euro suurune Ernst Jaaksoni mälestusfondi stipendium, mida makstakse Jaaksonilt Tartu Ülikoolile pärandatud varadest.

Esimene Igor ja Kristy Ilinsky stipendiumi konkurss kuulutatakse välja 1. mail ning taotluse esitamise tähtaeg on 1. november 2020. Lisainfo stipendiumi kohta on Tartu Ülikooli Sihtasutuse veebilehel.

Jaga artiklit