Lõpudiplomid. Foto on illustratiivne.
FOTO: Andres Tennus

Lõpetajad diplomist ilma ei jää

Uudis

Eriolukorra tõttu on ülikool langetanud otsuse, et traditsioonilised suvised lõpuaktused jäävad sel aastal ära. Otsuse taga on tõik, et aktustele koguneb palju rahvast ja seega on võimatu lähikontakte vältida.

Õppeprorektor Aune Valk selgitas videopöördumises, et praeguses olukorras tundub aktuste ärajätmine ainuõige otsusena. „Ei ole reaalne nii paljusid inimesi ühte kitsasse ruumi nii paljudeks tundideks kokku suruda. See on lihtsalt liiga ohtlik,“ sõnas ta.

Valk nentis, et paljude jaoks on see kurb otsus, ning pakkus seepärast välja kolm võimalikku lahendust, kuidas lõpetamist erilisemaks teha. Kuna aktusel kõlab tavaliselt mõne olulise inimese kõne, lubas ta, et ka tänavu suvel pöördub keegi sõnavõtuga lõpetajate poole, olgu selleks rektor, dekaan või keegi muu.

„Teine [tähtis osa aktusest] on see, et keegi oluline inimene annab diplomi teile kätte,“ ütles õppeprorektor. Valgu sõnutsi tahetakse tänavu anda diplomid kätte instituutide kaupa ja nende üleandja võib olla näiteks instituudi või programmijuht. Kahjuks ei saa aga oodata, et lõpetajal surutaks kätt.

Esialgse info järgi saab üliõpilane lõpudiplomi kätte oma struktuuriüksusest juuni teisel poolel. Täpne kättesaamiskoht ja -aeg saadetakse kõigile lõpetajatele ja pannakse välja ülikooli kodulehele. Lõpudiplomi võib vajaduse korral välja võtta ka volitatud esindaja, samuti võib diplomi lasta saata endale postiga.

„Ja kolmas aspekt, mis kuulub kindlasti lõpetamise juurde ja muudab selle kogu eluks mälestusväärseks, on pilt peahoone ees. Seda saate kindlasti teha, kui olete diplomi kätte saanud,“ lubas Valk. 

Õppeprorektori sõnul arutatakse praegu veel võimalust korraldada virtuaalne aktus.

Jaga artiklit