Nutikad ideed võistlevad rahasüsti nimel

Uudis

Aprilli lõpus valis nutikatele ja innovaatilistele ideedele reaalse kuju andmiseks loodud Prototroni nimeline rahastu välja 58 meeskonda, kes kandideerivad sel kevadel 35 000 euro suurusele prototüüpimistoetusele. Neli valituks osutunud meeskonda on Tartu Ülikoolist.

Kaheksa aastat tagasi Swedbanki, Tallinna Teaduspark Tehnopoli ja Tallinna Tehnikaülikooli algatatud rahastuga liitus sel kevadel ka Tartu Ülikool, et laiendada oma teadlaste ja tudengite teadusmahukate ideede arendamise võimalusi. 

Esimesena tekkis võimalus Prototroni konkursil kandideerida teadlastel, kes esitasid oma ideed ka TÜ eksperimentaalarenduse toetuse saamiseks. Kokku soovis ülikoolist oma prototüübiideega Prototroni võistlusel kandideerida üheksa meeskonda.

Sõelale jäänud projektide eesmärgid on erinevad. Vähibioloogia labori vanemteadur Lorena Simon Gracia eesmärk on luua kasvajaspetsiifilised terapeutilised peptiidid kroonilise lümfotsütaarse leukeemia raviks. Füüsika instituudi biomehaanika dotsent Arved Vain arendab kudede seisundit mõõtva seadme prototüüpi. Tegemist on müomeetrina tuntud seadme uue põlvkonna versiooniga. Tehnoloogiainstituudi raalnägemise professori Gholamreza Anbarjafari idee on luua tehisintellektipõhine audiovisuaalne CV, mis aitaks kokku hoida tööintervjuudele kuluvat aega. 

Lisaks pääses konkursilt edasi Startup Labi äriideede arendamise programmis Starter Tartu osalev tudengimeeskond Mindlift, kes töötab vaimse tervise telemeditsiiniplatvormi kallal. Meeskond osales oma ideega ka ülemaailmsel programmeerimishäkatonil The Global Hack.

Kõik üheksa Prototronil osalenud TÜ meeskonda saavad läbida esmase koolitusprogrammi, mille käigus aidatakse neil arendada oma idee esitlemise oskusi ja luuakse võimalused esimeste äriinvestorite leidmiseks. Samuti saavad meeskonnad kasutada ettevõtlusnõustaja tuge.

Kokku esitati Prototroni konkursile 290 ideed, millest mitmega soovitakse leevendada viiruse levikust tuleneva üleilmse majanduskriisi tagajärgi ja hõlbustada inimeste sotsiaalset elu. Prototroni kevadvooru võitjad selguvad 28. mail.

Jaga artiklit