FOTO: Pixabay.com

Üliõpilaste õigusbüroo pakub tasuta õigusabi

Uudis

Tartu Ülikooli üliõpilaste õigusbüroo avab 7. oktoobril uksed, et pakkuda kõigile soovijatele tasuta õigusabi.

Tudengite õigusbüroosse võib pöörduda igasuguste õigusalaste küsimustega. Vajaduse korral suunatakse abivajaja edasi.

Õigusbüroo tegutseb Tartus Näituse tn 20 ruumis 115 ning on avatud esmaspäevast neljapäevani kella 16–19 ja laupäeviti kella 10–13.

«Tudengite õigusbüroo tegutseb juba 19. aastat ja sellest ettevõtmisest on kasu nii tudengitele, kes saavad lahendada päris elu probleeme, kui ka linnarahvale, kes saab büroost oma õigusmuredele abi,» ütles õigusbüroo tegevuse juhendaja Andreas Kangur.

Erinevalt riigi õigusabist ei nõuta tudengite büroosse pöördujalt varalise seisu tõendamist, mistõttu on klientide seas väga erinevaid inimesi.

«Enamasti pöördutakse büroosse mitmesuguste tsiviilõigust (perekonna- ja pärimisõigust ning naabritevahelisi, lepingu- ja töövaidlusi) puudutavate õigusprobleemidega, kuid samuti on märkimisväärne hulk kliente, kes küsivad abi ametiasutustega suhtlemiseks,» rääkis Kangur.

Õigusnõu annavad Tartu Ülikooli õigusteaduse bakalaureuseastme viimase aasta üliõpilased ja magistrandid kuni novembri lõpuni. Vajaduse korral toetavad üliõpilasi õigusnõu andmisel ka ülikooli õppejõud.

Soovijail tuleb registreeruda telefonil 737 5299 või e-posti aadressil juuraabi [at] ut.ee

.

Jaga artiklit