Õigusteadlased peavad juubelit

Uudis

3. ja 4. oktoobril korraldab tänavu 100-aastaseks saanud eestikeelne õigusteaduskond vilistlaskonverentsi ja karjäärimessi, mis toob kokku suure hulga praegusi ja tulevasi õigusteaduse tippe.

«Õigusteaduse õpingud on midagi sellist, mis iial ei unune – ka siis, kui ülikooliaeg jääb mitme või mitmekümne aasta taha. Vilistlaspäevad on hea võimalus taas kohtuda endiste õpingukaaslastega, meenutada oma tudengiaastaid ja veeta mõnusalt aega vilistlaspeol, ekskursioonidel või lihtsalt sügiseselt kaunis Tartus,» ütles õigusteaduskonna direktor Gaabriel Tavits.

3. oktoobri vilistlaskonverentsi 12 erialasessioonis sai sõna enam kui 50 esinejat. Muu hulgas räägiti rahvusvahelisest õigusest, teaduslikust psühholoogiast ja praktilisest õigusest, vähemusõigustest, õiguse ja tehnoloogia ühisest tulevikust, alaealistest õigussüsteemis ning paljudest teistest aktuaalsetest teemadest. Samuti toimus vilistlaspidu korp! Ugala konvendihoones.

4. oktoober on pühendatud õigusharidusele ja juristikarjäärile. Dorpati konverentsikeskuses toimuv karjäärimess toob kokku õigusteaduskonna koostööpartnerid ja üliõpilased.

Lisaks messile saab kell 14 kaasa teha (õigus)ajaloolise jalutuskäigu Karlovas Toomas Linnamägi juhtimisel ning esitletakse nelja uut õigusalast trükist. Lähemalt tutvustatakse riigihangete seaduse ja võlaõigusseaduse teise osa kommenteeritud väljaandeid ning raamatuid «Fontes iuris Romani» ja «Eesti õiguse 100 aastat».

Vilistlaste kokkutuleku ja karjäärimessi kohta leiab rohkem teavet veebilehelt oigus100.ut.ee.

UUENDATUD! Vaata ka UT TV salvestust plenaarsessioonist «Eesti õigusteadus aastal 2019»:

Jaga artiklit