Dekaanide valimine

Uudis

2019. aastaga lõppeb nelja valdkonna dekaanide ametiaeg ja oktoobris valitakse järgmiseks neljaks aastaks uued ülikooli tippjuhid.

Praeguseks on selgunud kõigi valdkondade dekaanikandidaadid ja 7. oktoobrini on võimalik neile siseveebi kaudu küsimusi esitada. 16. oktoobril avaldatakse valik kandidaatide vastustest siseveebis ja kuu keskel peetakse ka valdkondlikud valimisdebatid.

Humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna dekaaniks kandideerivad kirikuloo professor Riho Altnurme ja keskaja professor Anti Selart.

Sotsiaalteaduste valdkonna dekaanikandidaat on praegune dekaan Raul Eamets.

Meditsiiniteaduste valdkonna dekaaniks kandideerivad peremeditsiini professor Ruth Kalda ja sisehaiguste propedeutika professor, praegune dekaan Margus Lember.

Loodus- ja täppisteaduste valdkonna dekaanikandidaadid on geoloogia vanemteadur Leho Ainsaar ja programmeerimiskeelte semantika professor Varmo Vene.

Valdkondade dekaanide valimised toimuvad esimest korda elektroonselt. Uue juhi väljaselgitamiseks korraldatakse vajaduse korral kuni kolm hääletusvooru. Esimene hääletusvoor kestab 22. oktoobril kella 00–18. Juhul kui esimeses voorus uut dekaani ei selgu, toimub teine hääletusvoor 23. oktoobril ja vajaduse korral kolmas voor 24. oktoobril.

Dekaane valivad valdkondade valimiskogud, mis koosnevad valdkonna akadeemilistest töötajatest, kelle töökoormus õppejõu või teadustöötajana on vähemalt 20 tundi nädalas, ning valdkonna nõukogusse ja valdkonna instituutide ja kolledžite nõukogudesse kuuluvatest üliõpilaste esindajatest.

Valimised valmistab ette ja korraldab rektori moodustatud vähemalt kuueliikmeline valimiskomisjon. Uued dekaanid asuvad ametisse 1. jaanuaril 2020.

Jaga artiklit