Andres Kuusiku jalajäljed jõudsid Tartu Teerajajate alleele tänu rahvahääletuse võidule.
FOTO: Merilyn Merisalu

Andres Kuusiku jäljed valati pronksi

Uudis

Septembris lisati Tasku keskuse juures olevale Tartu Teerajajate alleele TÜ majandusteaduskonna turunduse õppetooli juhataja ning Startup Day idee autori ja algataja Andres Kuusiku jalajäljed.

Kuusiku sõnul tekitas tunnustuse saamine temas vastakaid tundeid. «Ühest küljest on suur au olla igaveseks jäädvustatud nii soliidses seltskonnas, teisest küljest on tunne, et Tartus on väga palju tublisid inimesi, kes vääriksid seda rohkem kui mina,» mõtiskles ta.

Suurema pildi peale mõeldes tõdes Kuusik siiski, et tema algatatud Startup Day on Tartut tublisti mõjutanud. Tänu sellele teavad inimesed ka väljaspool Tartut, et siin toimub palju. Kuusiku kinnitusel on tal väga hea meel, et seda on märgatud.

2016. aastal alguse saanud Startup Day algne eesmärk oli tuua kokku mitmesugused Tartus toimuvad ettevõtlusüritused. Alustades ei osanud keegi arvata, et sellest kujuneb rahvusvaheline sündmus ja Baltimaade suurim ärifestival.

«Startup Day teeb eriliseks see, et seda korraldavad noored ja kogukond ise. Nad teevad seda suure õhina ja rõõmuga ning see väljendub kindlasti ka ürituse õhustikus. Usun, et Tartu ettevõtluskogukonna koostöö ja koostegemise rõõm on ainulaadsed kogu maailmas ja need teevad meist ettevõtlusega alustamiseks parima paiga,» kommenteeris Kuusik.

Noorte osalus on tema kui õppejõu jaoks erilise tähendusega, sest ärifestival on nagu suur õppeplatvorm, kus igal aastal teeb arvukalt noori tänu isetegemise kogemusele tohutu arenguhüppe. Päevast päeva töötavad tuumikmeeskonnas kümned noored ja lisaks on sajad abis vabatahtlikena.

Järgmine Startup Day toimub 29.–31. jaanuarini 2020.

Teerajajate alleega, mis moodustub pronksi valatud jalajälgede reast, tunnustatakse inimesi, kes on märkimisväärselt kaasa aidanud Tartu linna arengule. Kokku esitati sel aastal žüriile 36 kandidaati. Andres Kuusik valiti teerajajana välja rahvahääletusel.

Jaga artiklit