Peeter Tulviste hauamonument koosneb kahest nurgeti seisvast kivist, mille vahele moodustub väljalõigetest rist.
FOTO: Andres Tennus

Mälestuspäeval avati kahe rektori mälestuskivid

Uudis

Septembri lõpus peetud traditsioonilisel TÜ mälestuspäeval avati Peeter Tulviste ja Volli Kalmu haudadel mälestuskivid.

Ülikooli akadeemilise sekretäri Andres Soosaare sõnul on tähelepanuväärne, et hauamonumendid avatakse just nüüd, rahvusülikooli suure juubeli künnisel. «Hiljuti lahkunud rektorid Peeter Tulviste ja Volli Kalm kujundasid mõlemad nii rahvusülikooli olevikku kui ka tulevikku,» ütles Soosaar.

Tartu linnapea Urmas Klaas tõdes, et TÜ rektorite Peeter Tulviste ja Volli Kalmu jälg on Tartu linna ja meie akadeemilise maastiku kujundamisel väärikalt suur. «Nende mõlema mõju meie praegustele tegemistele ja mõtteruumile tajume siiani ning ma olen uhke, et nende kahe tartlase mälestus on nüüd lugupidavalt jäädvustatud,» lisas Klaas.

Peeter Tulviste hauamonument koosneb kahest nurgeti seisvast kivist, mille vahele moodustub väljalõigetest rist. Volli Kalmu monumendil on kujutatud kuut süvendit, mis sümboliseerivad ülikooli peahoone sammastikku. Neli süvendit on täidetud erinevate kivimitega, kuid kaks tühjaks jäetud sambasüvendit tähistavad endise geoloogi ja rektori katkenud elu ja tööd.

Tulviste hauamonumendi kavandas Tiiu Kirsipuu ning teostas ja paigaldas Kivilind OÜ, Kalmu hauamonumendi kavandaja on Ekke Väli, teostaja ja paigaldaja OÜ Renott Kivi. Mälestuskivide rajamist toetasid Tartu linn ja Rotary klubi.

Jaga artiklit