Kuidas toetada õpetajaid muutuvas koolikeskkonnas?

Uudis

26. augustil toimub TÜ Narva kolledžis 20. õpetajate konverents «Õpetajaks olemise ilu ja valu», mille põhiteemad on õpetaja roll ja eneseareng ning mitmekeelsus Eesti koolis.

Narva kolledži direktori kohusetäitja Marek Sammuli sõnul on kool nagu kogu ühiskond pidevas muutumises.

«Kõne all on eesti keele õpetamise kvaliteet, koolis kasutatakse järjest enam digilahendusi ja õpetaja töös on rõhuasetus nihkunud õppimise toetamisele. See paneb õpetaja olukorda, kus enese arendamine on möödapääsmatu,» rääkis Sammul.

Konverentsi töö toimub üheksas sektsioonis, kusjuures eraldi on tähelepanu pööratud lasteaiaõpetajatele ja koolijuhtidele. Muu hulgas arutletakse õpetaja toetamise, Eesti alushariduse uuendamise, mitmekultuurilise kooli maailmakogemuse ja koolikiusamise ennetamise teemal.

Sõna saavad teise hulgas haridus- ja teadusminister Mailis Reps, TÜ õppeprorektor Aune Valk ning eesti keele (võõrkeelena) professor Birute Klaas-Lang. Tegevõpetajad peavad mitu ettekannet eestikeelse õppe rakendamise kohta venekeelses koolis.

Konverentsil toimub ka parlamendierakondade esindajate debatt «Kuidas muutub Eesti kool eesti kooliks ja mis saab venekeelsest koolist?». Väitlejad otsivad vastust küsimustele, kuidas jõuda tervikliku eesti kooli mudelini, kas see välistab või ei välista osalist venekeelset õpet, missugused on konkreetsed sammud ja millises ajakavas neid ellu viiakse.

Konverentsi parimad ettekanded avaldatakse 2020. aasta Narva kolledži mitmekeelse hariduse väljakutseid tutvustavas ajakirjas.

Terve päeva jooksul on kohapeal võimalik tutvuda partnerorganisatsioonide ning eripalgeliste koolide infolaudadega. Samuti on võimalik osta erinevate kirjastuste raamatuid. Õpetajad saavad osaleda vaatmike konkursil «Piiripealne pedagoogika»

Ligikaudu 370 osalejaga konverents on Eesti suurim õpetajate foorum ja esinduslik kokkusaamiskoht nii Eesti venekeelsete koolide õpetajatele kui ka Ida-Viru piirkonna haridusasutuste töötajatele.

Konverentsi töökeeled on eesti ja vene keel. Kavaga saab tutvuda veebilehel ja konverentsi saab jälgida otseülekandes aadressil uttv.ee.

UUENDATUD! Vaata ka UT TV salvestust konverentsist:

Jaga artiklit