Õppeaasta avaaktus toimub Kassitoomel

Uudis

Rahvusülikooli juubeliaastal alustame uut õppeaastat 2. septembril kell 16 Kassitoomel.

Rahvusülikooli 100. aastapäeva ürituste projektijuhi Kadri Asmeri sõnul on ebatraditsiooniline avaaktus seotud emakeelse ülikooli juubeliga.

«Tartu Ülikoolil on täitunud esimese eestikeelse kõrgkoolina sada aastat. See juubel ei ole ainult ülikooli pidu, vaid puudutab laiemalt kogu Eestit. Sellest ajendatuna toimub sel korral õppeaasta avaaktus avalikus linnaruumis, et soovi korral saaksid sellest osa kõik huvilised,» selgitas Asmer.

Aktuse avakõned peavad ülikooli rektor Toomas Asser, Tartu linnapea Urmas Klaas ja üliõpilaskonna esindajad.

Traditsioonilistele aktusekõnedele järgneb TÜ Viljandi kultuuriakadeemia kontsertetendus «Ülikooli keeled». Lavastuses aitavad kultuuriakadeemia muusika ja etenduskunstide osakonna üliõpilased vaadelda viimast sadat aastat muusikalis-tekstilise põimingu kaudu, kus jagub nii äratundmis- kui ka avastamisrõõmu. Aktusele järgneb ühislaulmine.

Korraldajad kutsuvad Kassitoome veerele tulema piknikukorviga, kohapeal sööke ja jooke ei pakuta. Üritus kestab umbes kella 19-ni. Seejärel ootab ERR kõiki peahoone ette, et filmida massistseen saatesarjale «Rahvusülikooli sajand».

Vaata ka aktuse kava.

Jaga artiklit