Kirjastus jätkab ülikooli struktuuriüksusena

Uudis

TÜ nõukogu otsustas lõpetada Tartu Ülikooli Kirjastuse tegevuse osaühinguna. Sügisest jätkab kirjastus ülikooli uue struktuuriüksusena.

Kirjastus on TÜ juures tegutsenud alates ülikooli asutamisest. Rahvusülikooli osana annab kirjastus välja ning levitab akadeemilisi kõrgkooliõpikuid jm õppematerjale, teadusajakirju ja -monograafiaid ning raamatusarju ja dissertatsioone. Alates 2001. aastast on ülikooli kirjastus tegutsenud osaühinguna.

Kirjastuse tegevjuhi Ülle Ergma sõnul on kirjastus olnud väga stabiilne väikese kasumlikkusega üksus, kuid tegutsemine osaühinguna on tegelikult kogu Euroopa ülikoolide kontekstis erandlik.

«Kirjastuse tegevuse ümberkorraldamisega saame tuua kirjastamisteenuse tellijale senisest veelgi lähemale. Ühtlasi liidab ülikool sel viisil tugevamalt üksuste teenuseid, et vähendada kattuvust,» selgitas Ergma muudatuse tagamaid ja rõhutas, et kirjastus ei lõpeta tegevust, vaid jätkab seda teistsuguses juriidilises vormis.

Kirjastus hakkab tugiüksusena korraldama kogu ülikooli kirjastustegevust. Üksuse tegevusse on plaanis liita infotehnoloogia osakonna multimeedia talituse trüki- ja kujundusüksus. Tugiüksus kannaks kirjastuse nime ja kasutaks Tartu Ülikooli Kirjastuse tunnustatud kaubamärki.

Jaga artiklit