TÜ ettevõtlus- ja innovatsioonikeskuse ettevõtlusnõustaja Aivar Pere ning akrediteerimiskomisjoni ACEEU asutaja ja esimees professor Kliewe.
FOTO: Benjamin Arthur

Tartu Ülikooli tunnustati ettevõtliku ülikoolina

Uudis

Ettevõtlike ülikoolide akrediteerimiskomisjon ACEEU andis 20. juunil Tartu Ülikoolile üle ettevõtliku ülikooli rahvusvahelise akrediteeringu.

TÜ on viimastel aastatel teadlikult pingutanud ettevõtlusõppe arendamiseks ning partnerlussuhete loomiseks nii ettevõtete kui ka muude organisatsioonidega, et edendada teadmistepõhist ja uuendusmeelset ühiskonda.

Arendusprorektor Erik Puura ütles, et igale klassikalisele ülikoolile on ACEEU (Accreditation Council for Entrepreneurial and Engaged Unviersties) akrediteering garantii, mis kinnitab, et püstitatud eesmärgid ja ettevõtluse toetamiseks sisse seatud tegevused vastavad maailma parimatele tavadele.

«ACEEU ekspertide soovitused aitavad meil kindlasti sõnastada ka uusi strateegiaid ja plaane. Kogu akrediteerimisprotsess oli meeldiv intellektuaalne harjutus, mille tulemus on usaldusväärne, ning ülikoolil on au ja rõõm olla esimeste akrediteeritute hulgas,» rääkis Puura.

TÜ alustas akrediteerimisprotsessi 2017. aastal. Esmalt saadeti komisjonile eneseanalüüsi aruanne, kus kirjeldati, kuidas TÜ ettevõtlust arendab. Komisjoni eksperdid külastasid ülikooli 2018. aasta juunis ja kohtusid ligi poolesaja ülikooli liikmega.

«TÜ on võtnud selge sihi suurendada sidusust ühiskonnaga ning tegutseb selle nimel, et meie teadlaste loodu ja avastatu ka päriselt majanduse arengule kaasa aitaks ja inimeste elu paremaks muudaks. Seda rõhutati ülikooli arengukonverentsil 17. mail ja see moodustab ühe kandva telje ülikooli uues arengukavas, mille arutelud jõuavad lõpptulemuseni selle aasta sügiseks. Samuti oleme teinud suuri samme ettevõtlusõppe sisseviimisel õppekavadesse,» selgitas Puura.

Kindlasti annab ettevõtluskoostööle hoogu uue aasta alguses avatav Tartu Ülikooli Delta keskus, kus hakkavad üheskoos tegutsema teadlased, üliõpilased ja teaduskoostööst huvitatud ettevõtted.

Akrediteerimistunnistus anti TÜ-le pidulikult üle 20. juunil Helsingis toimunud ülikoolide ettevõtlusinnovatsiooni konverentsil enam kui 700 osaleja ees, tunnustuse võttis vastu ettevõtlus- ja innovatsioonikeskuse ettevõtlusnõustaja Aivar Pere.

Koos Tartu Ülikooliga taotles akrediteeringut veel 13 ülikooli, teiste hulgas meie regioonist Turu ja Varssavi ülikool, mis kuuluvad maailma tugevaimate ülikoolide hulka.

Peale TÜ on ACEEU-lt ettevõtliku ülikooli akrediteeringu pälvinud vaid neli ülikooli: 2017. aastal Austraalia Adelaide’i Ülikool, 2018. aastal Colombia EAN-i Ülikool ning 2019. aastal Malaisia Juhtimise ja Teaduse Ülikool ja Rootsi Chalmersi Tehnoloogiaülikool.

Jaga artiklit