Ülikool kutsub talendid Tartusse

Uudis

Tartu Ülikoolis algab uuel õppeaastal programm «Talendid Tartusse!», millega pakutakse sajale andekale Eesti noorele ahvatlevaid lisaõpivõimalusi. Kolme kõige tublimat noort toetatakse õpingute ajal 10 000 euro suuruse stipendiumiga.

Õppeprorektori Aune Valgu sõnul püütakse selle programmi abil tuua Tartu Ülikooli senisest veel rohkem andekaid üliõpilasi ja pakkuda neile atraktiivseid õppimisvõimalusi.

«Eesti parimate gümnasistide jaoks on avatud uksed paljudesse maailma ülikoolidesse. Meie eesmärk on, et neil oleks ka Eestis intellektuaalselt maailma tipptasemel õpivõimalused. Kuna paljudele neist võivad esimese kursuse ained olla juba tuttavad, pakume neile lisavõimalusi teaduses, ettevõtlusõppes või teiste noorte õpetamisel,» rääkis Valk.

Programmi saavad kandideerida noored, kes asuvad 2019. aastal Tartu Ülikooli õppima ning on osalenud gümnaasiumi jooksul olümpiaadide lõppvoorudes või rahvusvahelistel olümpiaadidel või saanud TÜ-sse kandideerides akadeemilise testi eest vähemalt 80 punkti.

Juba esimesel kursusel võivad noored tavaliste õppeainete kõrval osaleda näiteks teadus- või ettevõtlusprojektides või omandada õpetamisoskusi ja asutada ise teaduse huviringi.

Programmi kolm kõige silmapaistvamat noort saavad kolmeks aastaks TÜ Sihtasutuse stipendiumi 220 eurot kuus ning üle 2000 euro suuruse õpirändetoetuse.

Programmis osalemise avaldusi ja stipendiumitaotlusi saab esitada 20. juunist 25. juulini teaduskooli kodulehel. Programmi pääsejad selguvad 15. augustil.

Jaga artiklit