Parim õppekvaliteedi edendaja on usuteaduskond

Uudis

Rahvusülikooli aastapäeval detsembri alguses anti TÜ õppekvaliteedi edendamise auhind usuteaduskonnale, kes on kolme viimase aasta jooksul teinud õppekvaliteedi parandamiseks suuri ja terviklikke muudatusi. Auhinnaga kaasneb rahaline preemia 30 000 eurot.

Teaduskonna juhataja Urmas Nõmmik tõdes, et viimase kolme aasta jooksul on õppekavu arendatud väga intensiivselt. Kahe vana magistriõppekava asemel ühe uue avamine võimaldas põhjalikult läbi analüüsida õpetatava olemuse, õpetamise viisi, väljundid, meetodid, terviklikkuse ja muu.

«Kohendasime üsna põhimõtteliselt ka bakalaureuseõppekava. Kõigega kaasnes veel mitu hindamisprotsessi, mis omakorda sundisid meid oma tööd kriitiliselt analüüsima ja parandamist vajavad kohad üles leidma,» kirjeldas Nõmmik õppekvaliteedi täiustamist.

Usuteaduskonnas on põhjalikult ette võetud ka praktika arendamise süsteem ja tehakse pingutusi üliõpilaste õpirände toetamiseks. Novembri algul teaduskonda külastanud õppekavade välishindajad panid tähele nii õppekvaliteedi arendamiseks tehtud jõupingutusi kui ka häid suhteid õppejõudude endi ning ka üliõpilaste ja õppejõudude vahel.

Humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna dekaani professor Margit Sutropi sõnul on õppekvaliteedi edendamise auhind kogu valdkonnale suur tunnustus ja annab tuge õppekavade reformiga terves valdkonnas edasi minna.

«Usuteaduskonna töö õppekavade reformimisel, uute kursuste, õppevormide, e-õppe kursuste ning kursuste Moodle’i toe väljaarendamisel annab eeskuju. Tore on see, et paljudest uuendustest saavad osa ka teiste erialade tudengid, sest mitmed usuteaduskonna ained on väga populaarsed üle terve ülikooli,» rääkis Sutrop.

Teaduskooli vahendusel pakutakse usuteaduskonna aineid ka üldhariduskoolidele ja täiendusõppes muudele huvilistele. Näiteks usuteaduskonna väljaarendatud MOOC-il «Religioosne ja radikaalne poliitika» on osalenud ligikaudu 300 huvilist ning see on pakkunud huvi kõigi kolme õppeastme üliõpilastele.

Jaga artiklit