Aktiivseid tudengeid tunnustatakse esimest korda Ole rohkem galal

Uudis

Ole rohkem auhinnagala toimub 28. aprillil Eesti rahva muuseumis, kus auhinnad antakse välja seitsmes kategoorias. Kõige suurem konkurents oli aasta tudengi kategoorias, kuhu laekus 26 kandidaati.

Üliõpilaskonna sihtasutuse kommunikatsioonijuht Karoli Noor ütles, et Ole rohkem auhinnad ja auhinnagala on ellu kutsutud selleks, et tutvustada laiemale üldsusele kõige edukamaid tegevusi, mida üliõpilased vabatahtlikult teevad ning et nende tehtud tööd tunnustada. «Tartus tegutseb üle 70 tudengiorganisatsiooni, kus iga päev omandab mitu tuhat tudengit uusi oskusi. Peale iseenda arendamise panustavad nad ka ühiskonda laiemalt: kes seisab selle eest, et juba lasteaialapsed teaksid füüsika põhitõdesid, kes toob Eestisse välismaalt uusi ideid ja mõtteid, kes propageerib prügi sortimist,» rääkis Noor. Ta lisas, et need on vaid mõned näited üliõpilaste tehtavast tööst, mis pole siiani Tartu-ülest tunnustust saanud.

Auhinnad antakse välja seitsmes kategoorias: Ole rohkem tudengiorganisatsioon, aasta suurima ühiskondliku mõjuga organisatsioon, Tartu-väline aasta tudengiorganisatsioon, aasta koostööpartner, aasta tegu, aasta tudengisõber ja aasta tudeng 2017.

«Peale organisatsioonide, tudengite ja tegude tunnustatakse ka koostööpartnereid ja Tartu-väliseid organisatsioone. Seda kõike sellepärast, et ilma heade koostööpartneriteta ei oleks tudengiorganisatsioonid need, kes nad on täna, ning ka väljaspool Tartut on tublisid üliõpilasi, kes väärivad tunnustust,» selgitas Noor.

Tartu-välisesse kategooriasse laekus neli nominatsiooni, mis moodustab kõigist 63 nominatsioonist väikseima osa. Kõige tihedam rebimine oli aasta tudengi kategoorias, kuhu laekus 26 kandidaati. Kõigist kategooriatest on tänaseks Tartu tudengiorganisatsioonide koostöövõrgustiku 50 liikmesorganisatsiooni välja valinud 5 nominenti, kellest omakorda valib Ole rohkem auhindade võitjad žürii. Hindamiskomisjon on üheksaliikmeline ning sinna kuuluvad nii Tartu ülikooli, maaülikooli, Tartu linna, tudengiorganisatsioonide kui ka ettevõtete esindajad.

«28. aprillil ERM-is toimuva gala puhul on tegemist Oscarite-gala väikese vennaga, mille jaoks tuleb kutsututel välja otsida kõige uhkemad kleidid ja peenemad ülikonnad. Õhtuse meelelahutuse eest hoolitseb Viljandi kultuuriakadeemia ning meeldejääva koosviibimise lõpetab Vaiko Eplik bändiga,» lisas Noor.

Jaga artiklit