Panopto on sellest aastast kättesaadav kõigile

Uudis

Sellest aastast on videoloengute süsteem Panopto tasuta kättesaadav kõigile ülikooli töötajatele. Süsteem on ka uuenenud ning nüüdsest on võimalik õppevideotele lisada küsimused, millele saavad õppijad vastata kohe süsteemi sees ilma mõnda teist keskkonda kasutamata.

Eelmisel aastal salvestati Panoptosse umbes 688 salvestust. Näiteks arvutiteaduse instituut on Panoptot kasutanud alates 2013/2014. õppeaastast ning süsteemi abil on salvestatud ligi 270 videot.

Arvutiteaduse instituudi haridustehnoloog Merlin Saulep ütles, et nende loengusalvestused on mõeldud enamasti toetava materjalina, üliõpilased saavad salvestust vaadata kiirendatud või aeglustatud tempos või klõpsata kindlale slaidile ning vaadata üle loengus segaseks jäänud kohad. «Mõnes aines toimub loengu asemel konsultatsioon, kus tudengid saavad õppejõuga arutleda loenguvideos segaseks jäänud kohtade üle,» rääkis Saulep.

Panopto teeb loengusalvestamise ja jagamise väga lihtsaks. Peale selle annab see tudengile võimaluse osaleda õppetöös, kui ta ei saa füüsiliselt kohal olla võib kui ta soovib loengute keerulisemad kohad uuesti üle vaadata. «Arvutiteaduse instituut hoiab kõiki oma videoid ja õppematerjale avalikena aadressil courses.cs.ut.ee, et ka teised huvilised saaksid nendega lähemalt tutvuda,» ütles haridustehnoloog.

Abi Panopto kasutamisel pakuvad instituutide haridustehnoloogid või valdkondade õppedisainerid. «Igal semestril toimuvad ka e-lõunad, kus elukestva õppe keskus tutvustab Panopto kasutamist,» lisas Saulep. Haridustehnoloogi sõnul on Panoptoga väga lihtne salvestada ning see annab üliõpilastele täiendava võimaluse õpitut korrata. «Arvutiteaduse instituudi tudengid on harjunud võimalusega vaadata soovi korral videoid ja nad oskavad õppejõududelt küsida, kas seda võimalust saaks aines kasutada.»

Panopto on programm, mis nõuab tavakasutajalt sisselogimist ning seejärel on võimalik mõne hiireklõpsuga salvestus käivitada. Süsteem loeb automaatselt sisse näidatavad slaidid, teksti ja ekraanipildi. Panopto videod asuvad aadressil panopto.ut.ee.

Jaga artiklit