22. märtsil rääkis TÜ rahanduse assistent Mark Kantšukov sellest, kuidas aitab majandusteadus mõista ja kujundada käitumist.
FOTO: Argo Ingver

Pärastlõunaseminaridel kuuleb majandusest ja ettevõtlusest

Uudis

Eelmisel aastal alustasid Tartu linnavalitsus ja Tartu ülikooli majandusteaduskond koostöös iga kuu toimuvate pärastlõunaseminaridega, kus doktorandid esinevad ettekannetega ettevõtluse ja majanduse teemadel. Tasuta toimuvatele seminaride vastu on suur huvi: peaaegu igal korral on kohal üle kuuekümne kuulaja ja kaasamõtleja.

Tartu linnavalitsuse ettevõtluse osakonna juhataja Malle Blumenau ütles, et majandusteaduskonnaga on ka varem koostööd tehtud pikemate koolituste puhul, kuid nende osakonnas tekkis mõte teha lühemaid ja erinevatel teemadel toimuvaid pärastlõunaseminare. «Seminaride eesmärk on anda ettevõtjatele ja teistele huvilistele uusi mõtteid ja teadmisi. Osalejate arv sõltub muidugi teema päevakajalisusest, kuid seni on osalejaid olnud 25–60 ringis,» rääkis Blumenau.

Tartu ülikooli majandusteaduskonna täiendusõppe programmijuht Karin Liikane ütles, et kui eelmise kevade avasarja käis kokku kuulamas üle 230 osaleja, siis sel aastal on nad juba korra pidanud registreerimise 100 piiril sulgema. «Seega on huvi nende seminaride vastu märkimisväärne,» lisas Liikane.

Kui eelmise aasta avasarjas esinesid majandusteaduskonna ja ülikooli asjatundjad – nagu näiteks professor Maaja Vadi, dotsent Priit Sander, intellektuaalse omandi valdkonna jurist Reet Adamsoo jt –, siis sel kevadel anti võimalus doktorantidele. «Ühelt poolt oli see linnavalitsuse soov, teisalt aga ka teaduskonna toetus noortele õppejõududele. Iga lektor saab praktikutest auditooriumi ees katsetada, kuidas «tiivad kannavad»,» selgitas Liikane.

Majandusteaduskonna doktoriprogrammi juhi professor Tiiu Paasi sõnul õpib noor lektor niimoodi seda, kuidas ühiskonnaga suhelda ja kuulajaskonda köita. Kuna küsijad on praktikud, siis tuleb vastata lihtsamalt, ning mõnikord saab doktorant ka ideid, kuidas oma teadustööga edasi minna. «Sa võid teha avastusi, aga kui ühiskond neid vastu ei võta, siis kellele sa neid teed?» selgitas Paas seminaridel esinemise olulisust. Ta lisas, et akadeemiliselt hinnatakse tööd publikatsioonide järgi, kuid kui noor inimene esineb, saab ta teada, missuguseid küsimusi talt küsitakse.

Malle Blumenau sõnul on seminaride tagasiside olnud üldiselt hea. Ka Karin Liikane ütles, et seminaris tekib mõnusaid arutelusid ning «mõtlemapanev» on olnud üks märksõna, millega on kuulajad seminaride sarja iseloomustanud. Suurim tunnustus on olnud aga hinnang, et tegemist on kvaliteetajaga. «Samuti tõi üks kuulaja näiteks välja, et kuigi ta on turundamisega tegelenud 20 aastat, ja arvas, et ta ei kuule seminaril midagi uut, läks aga hoopis teisiti,» sõnas Liikane.

Aprillis toimub kaks seminari: 5. aprillil rääkis TÜ sotsiaalmeedia lektor Maria Murumaa-Mengel mainekujundusest ja mainehävitusest sotsiaalmeedias. 19. aprillil räägib TÜ sotsiaaltöö õppejõud Dagmar Narusson sellest, kuidas elada kestvalt ja hoida tervist ning mida on meil õppida öko- ja üleminekukogukondadelt.

Pärastlõunaseminarid algavad kell 14.30 Atlantise konverentsikeskuses Tartus ning neile tuleb ette registreeruda: www.mtk.ut.ee/et/majandusteaduskond-esitleb-tartu-lv-kutsub-parastlouna-....

Jaga artiklit